Jak funguje reklama na Facebooku?

14.04.2022

Reklama na Facebooku je efektivním způsobem, který vám umožní účinně podpořit vaši značku. Co a jak na síti funguje? A proč byste se měli spolehnout na reklamu na Facebooku?

Jak může reklama na Facebooku pomoci i vašemu byznysu

Denně aktivně Facebook používají podle údajů z roku 2022 skoro dvě miliardy lidí. Sice vůbec poprvé letos tato sociální síť zaznamenala mírnou stagnaci, stále se však jedná o uživatelskou základnu, která je opravdu impozantní. 

Tento údaj totiž, jinak řečeno, znamená, že reklamy na Facebooku oslovují 34,1 % celosvětové populace starší 13 let.

Facebook je dnes vůbec nejpoužívanější sociální platformou. Oblíbená sociální síť stále vládne mezi publikem do 25 let, populární je ale i mezi cílovou skupinou ve věku 35 až 44 let. Uživatelé na něm v průměru stráví 19,6 hodin měsíčně.

Reklamou můžete oslovit doslova všechny

Dnes už zkrátka platí, že kdo není na Facebooku, jako by nebyl. 

Bezesporu se tak firmám otevírá vynikající prostor pro reklamu. Ostatně průměrný organický dosah příspěvku na facebookové stránce stále klesá, v roce 2020 to bylo pouze 5,2 % a dnes je to dle odborných zdrojů jen 2 %

Ačkoli je organický obsah stále pro každou značku tím nejdůležitějším, dokládá to, že se bez reklamy jednoduše neobejdete.

Reklama na Facebooku má smysl

Že vám reklama na Facebooku pomůže uspět v internetovém světě potvrzují i konkrétní čísla. Z těch lze vyčíst, že facebooková reklama v průměru navyšuje o 10 % zapamatovatelnost značky, o 4 % posiluje povědomí o značce a generuje nárůst prodejů o 2 % při srovnání s cílovou skupinou, která na této sociální síti oslovena nebyla.

S těmito zajímavými údaji přišla v minulosti realizovaná studie, kterou vypracovala společnost Nielsen ve spolupráci s Facebookem. Následně byl celý výzkum popsán serverem AdvertisingAge.

Jaké reklamy na Facebooku skutečně fungují?

A které reklamy zde fungují nejlépe? Jak vyplývá z informací uváděných společnost HootSuite, která se zabývá správou sociálních médií, lidé milují hlavně formát Stories.

Nebývalý úspěch si Stories zažily na Instagramu a úspěšně se tento formát ujal i na Facebooku. Celkem 58 % spotřebitelů tvrdí, že na základě reklamy ve Story navštívilo webové stránky značky a dalších 31 % si prohlédlo obchod na Facebooku.

Lidé se zamilovali do krátkých videí

Zvlášť dobře fungují i Reels, tedy krátká videa. Byť by se dalo očekávat, že v tomto směru Facebook "převálcuje" TikTok, není tomu tak. 

YouTube tvrdí, že celkem 77,9 % Američanů starších 16 let používá Youtube ke sledování krátkých videí. Na druhém místě je překvapivě právě Facebook s podílem 60,8 %. TikTok obdržel až třetí příčku.

Dá se tohle tvrzení ovšem aplikovat i na české prostředí?! Jednoznačně! 

Video reklama se na Facebooku určitě vyplatí i tuzemským značkám. Video příspěvky mají průměru o 135 % vyšší organický dosah než ty statické.

Závěr aneb proč se spolehnout na reklamu na Facebooku

Facebook je díky své popularitě prostorem, který vám dá mnoho příležitostí k tomu, abyste zaujali své potenciální zákazníky a posílili tak i vlastní podnikání. Reklama je v tom prakticky nezbytným nástrojem.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si jako první, co je nového

Možná jste už o tom někdy slyšeli - když zasáhnete do nastavení reklamy na Facebooku, vyresetuje to její dosavadní výsledky a vrátí jí to do fáze učení. Co konkrétně ale resetuje fázi učení? To bude mým dnešním tématem.

Je to jeden z faktorů, který nedokážete ovlivnit. Přitom někdy ovlivňuje vás a výsledky vašich reklam, a to nejen na soc. sítích. Počasí. Určitě už jste někdy slyšeli, že i počasí může mít vliv na výsledky vašich reklam. Ovšem jak? Do jaké míry? A jak s tím můžete do budoucna pracovat a plánovat? V tomto článku se to pokusím rozklíčovat....

Cítíte to? To už nám rok 2024 dýchá na záda. Zdá se to jako naprosto neuvěřitelné, ale už za pouhých 52 dní je tady nový rok 2024. A stejně jako jakýkoliv jiný předcházející rok, tak i ten s číslovkou 2024 přinese spoustu marketingových akcí, událostí a aktivit. Pojďme se na ně tedy s předstihem podívat, abyste se na ně mohli už teď připravit....

"Paní Rumpala, ten Facebook si úplně vymýšlí výsledky. Jak máme vyhodnocovat kampaně, když nám reportujte úplné nesmysly? A v Google Analytics 4 zase nemáme zaznamenáno všechno. Podle čeho to máme tedy vyhodnocovat?"

Kliknutí (vše), Kliknutí na odkaz, Zobrazení cílové stránky, Jedinečná kliknutí. Zdánlivě je to všechno stejné. Vždyť se pořád jedná o kliknutí. Jenže! Není kliknutí jako kliknutí. A možná v tomto článku zjistíte, že jste to celou dobu vyhodnocovali špatně.

Stojíte před klíčovou otázkou: Dosáhli jsme 20% PNO na Facebooku - je to málo, nebo strašně hodně a musíme s tím začít něco dělat? Jaké PNO je na Facebooku vlastně "to správné"? A co když se na Facebooku nedokážete dostat pod 30% PNO? O tom všem se dočtete v tomto článku.