Je možné cílit na Facebooku na firmy?

07.06.2023

Cílení na Facebooku. To představuje užitečný nástroj pro oslovení vašeho publika. Je ovšem možné cílit na této sociální síti i na samotné firmy? Nebo je možné zacílit na fanoušky určitě firmy, značky nebo společnosti? Pojďme se na to podívat!

Jak funguje cílení reklamy na Facebooku?

Cílení reklamy na Facebooku umožňuje omezit zobrazování vaší reklamy pouze na tu skupinu lidí, která je pro vás z obchodního hlediska relevantní

Pro tento účel vám tato sociální síť nabízí možnosti širokého i podrobného cílení.

Jeho hlavním smyslem je vytvořit online okruh uživatelů. Přičemž, jak vyplývá z již realizovaných kampaní a jak uvádí přímo Facebook, systém doručování reklam dosahuje nejlepších výsledků u okruhů uživatelů, které čítají konkrétně 2 až 10 milionů lidí.

Vycházet přitom budete z vlastností lidí, kterým reklamu chcete zobrazit. Tyto možnosti tak nelze navázat na firmy. Okruh uživatelů je vždy tvořen pouze konkrétními uživateli! Na to tedy pamatujte!

A i za správou firemních profilů, za vedením firem nebo za firmou samotnou stojí vždy lidé z masa a kostí - marketingoví odborníci, majitelé, jednatelé a jednotliví zaměstnanci. Nelze zde tedy cílit na konkrétní firmy, ale na vlastnosti, zájmy a záliby těchto lidí!

Facebook o svých uživatelích získává obrovské množství dat. A to nejen na základě údajů, které o sobě na síti sami svěří, ale i podle toho, jak se na ní chovají, na co klikají, co lajkují, na čem se zastavují, co chytá jejich pozornost. To lze následně využít i v realizaci reklamních kampaní.

Jak na cílení reklamy v praxi

Cílit reklamu je tedy možné na základě různých parametrů

Základní možnosti cílení jsou:

  • lokalita
  • věk
  • pohlaví 
  • a zájmy

K pokročilým možnostem patří podobná publika, cílení na návštěvníky z vašeho webu, nebo na fanoušky z VAŠICH facebookových stránek.

A pozor, cílit zároveň lze jen na konkrétní zájmy daných lidí. Tedy ne na to, jaké značce věnují svou pozornost prostřednictvím "To se mi líbí", ale podle toho, co je zajímá.

V případě Facebooku máte možnost vymezit i možnost cílení dle oboru konkrétní stránky. Zvolit tak můžete třeba zacílení reklamy na správce restaurací, retailových stránek, sportovních stránek nebo na správce stránek týkajících se turistického ruchu. 

Ovšem zacílením reklamy celá akce nekončí.

Po spuštění reklamy bude Facebook monitorovat, kdo na ni reaguje. To vám umožní okruh uživatelů postupně zužovat. Reklama se tak dostane pouze ke vhodným zájemcům a může vyvolat žádoucí interakci.

Reklama a umělá inteligence

V dnešní době už však ani samotný Facebook nedoporučuje reklamy nastavovat s příliš detailním cílením. Je tomu tak proto, že disponuje umělou inteligencí (Advantage+), která sama dokáže reklamu mnohem efektivněji zacílit. 

Proto vám dnes často stačí nastavit jen termín kampaně, její budget, případně věk, lokalitu a umístění kampaně. Nic víc už vlastně nepotřebujete znát.

Závěr: Facebooková reklama může být účinná reklama

Reklama na Facebooku může být výhodná. Prakticky za zlomek ceny ve srovnání s jiným typem PPC reklam vám umožňuje získat nově zákazníky. S facebookovou reklamou můžete získat nejen nové fanoušky, větší dosah u příspěvků, ale také nové objednávky a prodeje. Ovšem, jak vždy říkám, "sociální sítě nejsou samospásné", proto od nich nečekejte nereálné zázraky.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si jako první, co je nového

Facebook vás zablokoval. Nefunguje vám dvoufázové ověření. Zabránil vám zkrátka přístup do vašeho osobního účtu. Jenže vaše placené kampaně pod vaším firemním účtem vám stále běží. Máte je naplánované na neurčito. Vy je ale potřebujete ihned zastavit. Jak to tedy můžete udělat i bez toho, aniž byste se dostali do svého Reklamního účtu?

Je den jako každý jiný. Kontrolujete si svůj Reklamní účet. Chcete se podívat na výsledky svých kampaní. Na vašem profilu vše běží v pořádku. Ovšem když vejdete do svého Reklamního účtu na Facebooku (Ads Manageru / Správce reklam), nevidíte žádné výsledky jako obvykle, ale jen informaci "Máme problém načíst všechna požadovaná data.". Co s tím? Jak...

Nástěnka fotek ve čtvercovém formátu – to je Instagram. Instagram aktuálně oslovuje především mladší publikum. Intuitivně by tak velké B2B společnosti nemusely takové médium upřednostňovat. Existuje však mnoho důvodů, proč by využití Instagramu mohlo být pro vás přínosné. Jak můžete efektivně oslovit svou B2B komunitu i na Instagramu?

Pro všechny ostatní to bylo úterý… Pro mě začátek mé 40,5 hodin dlouhé noční můry, kterou bych nikomu nepřála. Dvoufázové ověření na Facebooku nefungovalo a nechtělo mě pustit do mého účtu. Do účtu, ze kterého spravuji účty a kampaně všem mým klientům. Jak to nakonec dopadlo? Jak jsem to vyřešila? Vše vám dopodrobna rozepíšu v tomto článku.

Měli jste spuštěnou reklamu na Facebooku? A teď na vás tlačí vaše účetní, že jí musíte přeposlat své faktury z Facebooku? Jenže je nikde nevidíte, ani nedokážete najít?! Díky tomuto článku je lehce najdete.

Business Manager, Meta Business Suite, Ads Manager, Facebook Page... Pojmů souvisejících se správou vašeho firemního profilu na soc. sítí je nespočet. A čím víc jich je a čím jsou si podobnější, tím rychleji se v nich můžete ztratit. Pojďme si proto jednou provždy vysvětlit, co to vlastně je ten podivný Business Manager, co má společného s Meta...