Jak vypnout/zapnout reklamy na Instagramu

16.03.2023

Vypínání a zapínání reklamy představuje základní dovednost při spouštění reklamních kampaní. Teprve po zapnutí můžete s reklamou pracovat dále. Kde se tato možnost nachází pro Instagram?

Jak přidat instagramový profil do Facebook Ads Manageru

K tomu, abyste mohli využívat na této sociální sít reklamy, potřebujete v první řadě firemní profil. Vypínání a zapínání reklamy na Instagramu se provádí na Facebooku ve Správci reklam, který je též znám pod původním názvem také Facebook Ads Manager. Tento nástroj je velmi variabilní.

Pokud nevidíte svůj instagramový profil ve Facebook Ads Manageru, nejprve ho sem budete muset přidat

To jednoduše uděláte tak, že vyberete záložku Nastavení, která se nachází vlevo nahoře. V ní zvolte možnost Instagramové účty. Poté klikněte na volbu Přidat nový Instagramový účet a zadejte své uživatelské jméno a heslo pro Instagram.

Pokud svůj účet na Instagramu ještě nemáte, máte možnost si ho přímo na Facebooku i vytvořit. To je obdobně intuitivní. Stačí si zvolit uživatelské jméno a zadat platný e-mail. Na tuto adresu vám následně budou zaslány pokyny pro nastavení vašeho hesla.

Jak přidat a nastavit reklamu na Instagramu

Následně už můžete se svým profilem pracovat a začít přidávat reklamy. Tuto možnost najdete pod volbou Umístění reklamy, kde místo Advantage+ je potřeba zvolit Ruční umístění a v této volbě odeberte nebo přidejte možnost pro Instagram.

Poté máte možnost reklamu podle vlastních potřeb nastavit. Navolit je možné účel reklamy, cílový okruh uživatelů a formát. Následně si určíte rozpočet a dobu zobrazení reklamy.

Na Instagramu je možné pracovat celkem se čtyřmi typy reklam. Pokud znáte v principu reklamu na Facebooku, bude to pro vás snazší, zdejší reklamy jsou totiž do určité míry podobné. Samozřejmě ale reflektují to, co je Instagram a jakým způsobem se na něm komunikuje. Reklamy na této sociální sítí jsou totiž více zaměřené na vizuální stránku.

Jaké pokročilé možnosti práce s reklamou lze využít

A pozor, případně nemusíte odebírat nebo přidávat celý Instagram, ale jen nějaké kanály (příspěvky, Stories, apod.). Právě z tohoto důvodu je vhodnější reklamu nastavovat ve Facebook Ads Manageru, byť to lze i přímo v aplikaci Instagram.

Bez Facebook Ads Manageru byste si navíc nemohli vytvořit reklamu pro Stories. Ty představují už o něco pokročilejší práci s reklamními kampaněmi. Především je nutné dbát na to, aby zůstávaly jednotlivé posty dostatečně přirozené a příliš jako reklama nevyčnívaly.

Mějte také na paměti, že reklama se nezobrazí ve vašich Stories. Zobrazovat se bude mezi jednotlivými příběhy ostatních uživatelů, a to pouze vybranému okruhu lidí, pro který jste tuto možnost nastavili.

Závěr aneb jak nastavit reklamu na Instagramu

Instagramový profil je nutné nejprve přidat do Facebook Ads Manageru. Následně můžete v této utilitě provádět veškerá nastavení. 

TIP PRO VÁS: Já vždy za všech okolností doporučuji nastavovat placené kampaně ve Správci reklam, tedy ve Facebook Ads Manageru. Proč? Najdete zde mnohem více možností k propagaci, kampaně si zde nastavíte skutečně od A do Z a můžete zde jednoduše nastavit i její umístění.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si jako první, co je nového

Meta Business Suite. Základní pracovní nástroj každého správce firemních sociálních sítí. Co v něm najdete? Jak se v něm zorientovat? Které položky jsou důležitější než jiné? Je potřeba jej znát kompletně celý? A hlavně, co zajímavého vám nabízí? Připravila jsem si pro vás tohoto jednoduchého průvodce.

Facebook PIXEL končí 31. října 2024! Přestane fungovat. Přestane sbírat výsledky. A bez něj vám nepojedou vaše konverzní kampaně na Facebooku ani na Instagramu. Není to ale konec světa! Stačí si místo něj nastavit Conversion API. Jak? A kde? V tomto článku najdete podrobný návod, jak na to.

Měli jste spuštěné placené kampaně v prostředí METY. Něco jste tam utratili. Jenže v den splatnosti kampaní (ať už konkrétní den v měsíci, anebo dosažení určité částky), vám z nějakého důvodu platba neproběhla. Reklamní účet se vám tedy kompletně zablokoval. Kampaně stopnuly. Co teď? Jak se to dá vyřešit? A kde můžete znovu zadat úhradu svých...

Jasně. Vy to víte. Komunikace - otevřená, upřímná, aktivní, oboustranná, přímá - je základem všech dobrých vztahů. Všech vztahů. A ano, to i těch pracovních. Spoiler: I těch, které jsou mezi vámi a agenturou, nebo třeba markeťákem externistou. Bez p̶r̶ác̶e̶ komunikace nebudou koláče...

"Opatrně na tečky a další podobné znamínka v příspěvcích, jako jsou například: ".,?!'-/" - Algoritmus to v popisku dost špatně bere. Paradoxně to může dost ovlivnit dosah příspěvku. To samé emoji "💪🏼😁🤝🏆", když je jich dva a více, pak to může negativně ovlivnit dosah příspěvku."

Nedávno mě jeden můj klient přivedl na zajímavou myšlenku: Lze placenými reklamami na soc. sítích dosahovat jak velmi odvážných a ambiciózních cílů, tak i extrémně vysoké kvality zacílení? Tedy, že jinými slovy budete cílit jen a pouze skutečně na ty nejlepší, nejefektivnější a zkrátka na ty nej. lidi a na nikoho jiného? A cena za výsledek...