Jak vypnout/zapnout reklamy na Instagramu

16.03.2023

Vypínání a zapínání reklamy představuje základní dovednost při spouštění reklamních kampaní. Teprve po zapnutí můžete s reklamou pracovat dále. Kde se tato možnost nachází pro Instagram?

Jak přidat instagramový profil do Facebook Ads Manageru

K tomu, abyste mohli využívat na této sociální sít reklamy, potřebujete v první řadě firemní profil. Vypínání a zapínání reklamy na Instagramu se provádí na Facebooku ve Správci reklam, který je též znám pod původním názvem také Facebook Ads Manager. Tento nástroj je velmi variabilní.

Pokud nevidíte svůj instagramový profil ve Facebook Ads Manageru, nejprve ho sem budete muset přidat

To jednoduše uděláte tak, že vyberete záložku Nastavení, která se nachází vlevo nahoře. V ní zvolte možnost Instagramové účty. Poté klikněte na volbu Přidat nový Instagramový účet a zadejte své uživatelské jméno a heslo pro Instagram.

Pokud svůj účet na Instagramu ještě nemáte, máte možnost si ho přímo na Facebooku i vytvořit. To je obdobně intuitivní. Stačí si zvolit uživatelské jméno a zadat platný e-mail. Na tuto adresu vám následně budou zaslány pokyny pro nastavení vašeho hesla.

Jak přidat a nastavit reklamu na Instagramu

Následně už můžete se svým profilem pracovat a začít přidávat reklamy. Tuto možnost najdete pod volbou Umístění reklamy, kde místo Advantage+ je potřeba zvolit Ruční umístění a v této volbě odeberte nebo přidejte možnost pro Instagram.

Poté máte možnost reklamu podle vlastních potřeb nastavit. Navolit je možné účel reklamy, cílový okruh uživatelů a formát. Následně si určíte rozpočet a dobu zobrazení reklamy.

Na Instagramu je možné pracovat celkem se čtyřmi typy reklam. Pokud znáte v principu reklamu na Facebooku, bude to pro vás snazší, zdejší reklamy jsou totiž do určité míry podobné. Samozřejmě ale reflektují to, co je Instagram a jakým způsobem se na něm komunikuje. Reklamy na této sociální sítí jsou totiž více zaměřené na vizuální stránku.

Jaké pokročilé možnosti práce s reklamou lze využít

A pozor, případně nemusíte odebírat nebo přidávat celý Instagram, ale jen nějaké kanály (příspěvky, Stories, apod.). Právě z tohoto důvodu je vhodnější reklamu nastavovat ve Facebook Ads Manageru, byť to lze i přímo v aplikaci Instagram.

Bez Facebook Ads Manageru byste si navíc nemohli vytvořit reklamu pro Stories. Ty představují už o něco pokročilejší práci s reklamními kampaněmi. Především je nutné dbát na to, aby zůstávaly jednotlivé posty dostatečně přirozené a příliš jako reklama nevyčnívaly.

Mějte také na paměti, že reklama se nezobrazí ve vašich Stories. Zobrazovat se bude mezi jednotlivými příběhy ostatních uživatelů, a to pouze vybranému okruhu lidí, pro který jste tuto možnost nastavili.

Závěr aneb jak nastavit reklamu na Instagramu

Instagramový profil je nutné nejprve přidat do Facebook Ads Manageru. Následně můžete v této utilitě provádět veškerá nastavení. 

TIP PRO VÁS: Já vždy za všech okolností doporučuji nastavovat placené kampaně ve Správci reklam, tedy ve Facebook Ads Manageru. Proč? Najdete zde mnohem více možností k propagaci, kampaně si zde nastavíte skutečně od A do Z a můžete zde jednoduše nastavit i její umístění.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si jako první, co je nového

Stojíte před klíčovou otázkou: Dosáhli jsme 20% PNO na Facebooku - je to málo, nebo strašně hodně a musíme s tím začít něco dělat? Jaké PNO je na Facebooku vlastně "to správné"? A co když se na Facebooku nedokážete dostat pod 30% PNO? O tom všem se dočtete v tomto článku.

Nabízíte své produkty a služby pro Čechy, Slováky, ale i zákazníky z dalších zemí? Na webu to máte jednoduše vyřešené jazykovými mutacemi a různými měnami. Jenže, jak to vyřešit na soc. sítích?!

Facebook obsahuje celou řadu užitečných nástrojů pro inzerenty. Mnohé z nich možná ani neznáte. Jedním takovým je Facebook Ad Library, neboli Knihovna reklam. O co se jedná? K čemu slouží? A proč si ji zamilujete na první kliknutí? To vám prozradím právě zde. Pohodlně se tedy usaďte, začínám.

Příběhy neboli Stories na Instagramu mohou přinášet inspiraci, propagaci, ale i prodej. Jak na tento typ postů na sociálních sítích? Co stojí za úspěchem těch nejlepších značek? Jak na úspěšné Stories? I to mě dnes bude zajímat.

GDPR. Nic nového pod sluncem. Ovlivnilo už řadu oblastí a reklama na Facebooku není výjimkou. Na které důležité zásady byste v této souvislosti měli dbát?