Čím se liší?
V případě veřejné komunity veškeré příspěvky publikované jejími členy může číst kdokoliv.
Rozhodnete-li se pro uzavřenou, funguje to přesně naopak. Její návštěvníci vidí pouze popis a některé základní informace. Aby se dostali k jejímu obsahu, musí se stát členy.
Lze vytvořit i tajnou skupinu, o níž se dozví jen ti, kterým pošlete pozvánku.
Výhody a nevýhody
Každé z těchto nastavení má své výhody i nevýhody. Pojďme se podívat, v jakém případě se vyplatí vybrat jednotlivé možnosti.
Jde vám o maximální dosah publikací? Zvolte prvně jmenovanou variantu. Nejen příspěvky publikované uživateli, ale i komentáře a lajky se mohou objevit ve feedu přátel těch, kteří se podílejí na tvorbě obsahu či na interakci s ním. To v konečném důsledku znamená vyšší viditelnost a bezplatnou reklamu.
Uzavřené skupiny přijdou vhod zejména těm, kteří plánují hovořit o citlivějších tématech. Nikdo nemůže jen tak přijít a začít si číst jednotlivé příspěvky, pokud se nestane členem. Tento princip nabízí o něco vyšší úroveň soukromí. Měli byste však mít na zřeteli, že se zároveň jedná tak trochu o iluzi a při interakci s ostatními uživateli se nechovat, jako byste se nacházeli v nějaké tajné zvukotěsné místnosti, z níž nikdy neunikne ani hláska.