Návod: Jak změnit reklamy na Facebooku

04.06.2020

V dnešním článku se opět vrátím do oblasti placené reklamy na Facebooku. Je to totiž jeden z nejúčinnějších a nejvyužívanějších nástrojů většiny českých firem. Ať už využíváte propagace příspěvků, sponzoringu facebookového profilu, podpory svých produktů, anebo propagace svých webových stránek. 

V průběhu času ovšem může nastat situace, že už například něco neplatí, nějaká skutečnost se změní, anebo třeba chcete zacílit na trochu jinou cílovou skupinu. Jak tedy změnit reklamy na Facebooku? Jednoduchý návod opět najdete v následujících řádcích.

Jak jednoduše změnit reklamy na Facebooku?

Opět to není nic složitého.

  1. Vejděte do svého Správce reklam.
  2. Vyhledejte si danou reklamu, kterou budete chtít upravit či změnit.
  3. Najeďte na danou reklamu kurzorem myši.
  4. A klikněte na tlačítko "Upravit", které se vám objeví pod názvem reklamy.

V tuto chvíli máte celkem tři možnosti, jak reklamu můžete upravit. Na úrovni:

  1. kampaně,
  2. sady reklam,
  3. nebo reklamy samotné.

Nejvíce vás s největší pravděpodobností bude zajímat Sada reklam nebo Reklamy.

Úprava cílové skupiny, rozpočtu, zobrazení

Na úrovni Sady reklam můžete v reklamě měnit či optimalizovat cílové skupiny, v některých případech také rozpočet reklamy, dobu trvání reklamy i místo zobrazení dané reklamy, tedy to, kde se vaše reklama vašim fanouškům zobrazuje.

Toto všechno zde můžete měnit, upravovat, optimalizovat nebo jakkoliv jinak pozměňovat.

Jakmile budete s úpravami spokojeni, vše potvrdíte dole na stránce zeleným tlačítkem "Zveřejnit". Bez tohoto potvrzení se změny neprojeví.

Úprava textu, fotografie, videa, vizuálu

Na úrovni Reklamy potom můžete v dané kampani upravovat text dané reklamy, fotografii či video u reklamy, odkaz na webovou stránku, nebo celkový vizuál dané reklamy. Zde tedy upravujete už přímo to, co vidí vaši fanoušci, pokud je reklama zastihne.

I v tomto případě platí, že jakmile budete s úpravami spokojeni, vše potvrdíte dole na stránce zeleným tlačítkem "Zveřejnit". Bez tohoto potvrzení se změny neprojeví, proto na to nezapomeňte.

Co když si změny reklamy rozmyslím?

Co když ale nastane situace, že si nakonec tyto provedené změny rozmyslíte? Co když se nakonec rozhodnete, že necháte reklamy doběhnout v původním znění i s původním nastavením? Pak nastanou dvě situace:

  1. Před uložením
  2. Po uložení

V prvním případě se nic neděje. Jednoduše své změny neuložíte a pouze odejdete od svých úprav pomocí tlačítka "Zahodit koncepty". Nic se neuloží, nic se nezmění, vše pokračuje ve stejném duchu i podobě dál.

Ve druhém případě se už ale ke svým původním nastavením tak snadno nedostanete. V tomto případě budete muset reklamu opět ručně přenastavit zpátky do její původní podoby. Bohužel zde není žádné tlačítko "Zpět", které by vás vrátilo ještě do doby, kdy měla vaše reklama původní podobu. Proto si úpravy a změny reklam vždy velmi dobře rozmyslete.

Je vůbec vhodné reklamy v jejím průběhu upravovat? Nebude to mít na její výkonnost negativní vliv? A jak je to se změnou rozpočtu v placené reklamě? Kdy nastává tedy ten správný čas pro navýšení rozpočtu do reklamy? Podle čeho tuto chvíli poznáte? A je vůbec vhodné rozpočet v průběhu reklamy zvyšovat či snižovat? Na všechny tyto otázky najdete odpověď v mém dalším článku: Kdy zvýšit rozpočet do reklamy na Facebooku?

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si, co je nového

Pohybujete se na Facebooku. Jste na počítači. Normálně pracujete, jak jste zvyklí. A najednou se vám objeví error. Nejde se vám vrátit zpátky, ani jít nikam kupředu. Co teď? Co se stalo? Jak se můžete odhlásit z Facebooku, když vám hlásí error? A jak se tato situace dá vyřešit?

Nastavujete si několikátou placenou reklamu v METĚ. Procházíte si celým nastavením krok po kroku. A najednou si všimnete podivné části "Speciální kategorie reklam". Říkáte si: "To se mě netýká..." a jdete dál... Ovšem i přesto vám to šrotuje hlavou. Co to vlastně je? K čemu to tam je? Koho se to teda týká, když vás ne? ...

Spouštíte novou kampaň v prostředí METY. Dlouho jste na ní pracovali. Vytvořili jste si celou komunikační strategii. Máte to promyšlené do posledního detailu. Ale nechcete, aby se vám reklama zobrazovala na Instagramu (nebo třeba na Messengeru, nebo třeba v Audience Network). Jak to zde tedy nastavíte? Pojďme se na to podívat.