Možná jste už o tom někdy slyšeli - když zasáhnete do nastavení reklamy na Facebooku, vyresetuje to její dosavadní výsledky a vrátí jí to do fáze učení. Co konkrétně ale resetuje fázi učení? To bude mým dnešním tématem.
Jaký obsah se hodí na Instagram?
Obsah je král, praví okřídlené marketingové rčení. Platí to i na sítích. Co ale dělat v okamžiku, kdy jednoduše netušíte, jaký obsah na ně dát? Co se hodí konkrétně na Instagram?

Obsah na Instagramu s přehledem
Instagram pomáhá značkám spojit se s uživatelskou základnou pomocí vizuálního obsahu. Najít zajímavé informace pro zveřejnění na této platformě ale nemusí být úplně jednoduché.
Dnes už Instagram čítá přes 1 bilion uživatelů a od hříčky, o které na samém počátku vlastně nikdo přesně netušil, k čemu má být dobrá, se rozrostl v sofistikovanou platformu. Na Instagramu tak už potkáte široké věkové rozvrstvení publika, nejen teenagery, kteří zveřejňují selfie opatřené různými filtry.
V dřívějších dobách marketingoví experti připouštěli, že Instagram je místem zejména pro vizuálně silné značky. Tento mnohovrstevnatý komunikační kanál ale dnes může sloužit velmi širokému spektru podnikatelů a firem.
Došla vám inspirace? Obecně platí, že na této sociální síti nejvíce pozornosti upoutáte se zábavným, jedinečným, specifickým, motivačním a akčním obsahem. S následujícími tipy kreativní krizi snadno zažehnáte.
Dejte prostor svým zákazníkům
Jednou z možných voleb je sdílet to, co vytvořili vaši zákazníci. Svému cílovému publiku můžete tím dát šanci na to, aby se na vašich sítích spolupodílelo. Tvůrčí krize se tak dá elegantně vyřešit.
Čítankovým příkladem tohoto postupu je například známý "kávový" řetězec Starbucks. Kelímky s ikonickým logem už jsme viděli v mnoha situacích a fotografie s kávou si přímo říkají o to se s nimi na síti podělit.

Vykouzlete příběhy
V případě, že váš projekt není vizuálně příliš silný a není možné ho prezentovat s pomocí atraktivních fotografií, nemusíte ani tak na Instagram úplně rezignovat. Méně nápadité fotografie lze jednoduše doplnit silnými příběhy.
Vyprávění příběhů je nejúčinnější formou zprostředkování obsahu, která na této síti funguje. Můžete vytvářet příspěvky zaměřené na určité téma, například na nápad, který změní váš život, vzrušující událost nebo jedinečný produkt. Ke stejné strategii se uchýlil třeba oblíbený výrobce stavebnic LEGO.
Bavte se s memy
Satirický obsah a komiksové vizuály taktéž patří k nejprodávanějším formám obsahu, které se objevují na Instagramu. Humor funguje téměř vždy, grafický formát je navíc pro tento typ obsahu ideální. Vtipné video nebo fotografie se dá opakovaně sdílet a může dosáhnout až tisícovek sdílení najednou.
Najít lze celou řadu příkladů, kdy lidé a značky komunikují s publikem prostřednictvím trendového memu. Za všechny lze jmenovat například Netflix.

Odhalte pohled do zákulisí
Svým sledujícím můžete nabídnout i pohled do zákulisí fungování vaší firmy. Fotky nebudou stylizované, ale autenticky nedokonalé, což je v tomto případě naopak žádoucí a přispěje to k vyjádření vaší individuality.
Spotřebitelé oceňují, pakliže je značka transparentní. Považují ji pak za věrohodnou. Dejte tak svým klientům nahlédnout nejen na to, co děláte, ale jak to děláte.
Jak obsah na Instagramu vypadat nemá?
I váš Instagram by měl odrážet trendy. Aktuálně se můžete inspirovat chaotickým a kontrastně barevným vizuálem.
Zveřejněné snímky by měly být v první řadě kvalitní. To lze bez problémů už docílit i s běžným mobilem. Drahou fototechniku nepotřebujete. Důležité je, že budou na pohled atraktivní. Fotografie ve feedu mohou navíc být i sladěné, ale ne nepřirozeně líbivé. Místo organického obsahu vašemu cílovému publiku pak mohou totiž připomínat reklamu.
K typickým chybám patří zejména nadměrné používání hashtagů u příspěvků. Dostačující jsou přibližně tři nebo méně.
Řada uživatelů také pracuje primárně na rozvíjení obsahu. Stejnou dobu jako přidáváním příspěvků byste ale měli strávit taktéž v interakci s vašimi fanoušky. Koneckonců, sociální sítě se sociální nejmenují zbytečně. Jsou přímo postaveny na interakci.

Závěr aneb zapomeňte na kreativní krize
Instagram představuje poměrně mocný nástroj pro budování identity vaší značky. Je však důležité se s ním naučit adekvátně zacházet a uchopit jeho potenciál. Kvalitní obsah stále patří k nejdůležitějším pilířům. Na druhou stranu není to žádná jaderná fyzika - proto v tom žádnou vědu nehledejte. Dejte na svůj instinkt.
Další články, které by vás mohly zajímat
Přečtěte si jako první, co je nového
Jak ovlivňuje počasí reklamy na Facebooku
Je to jeden z faktorů, který nedokážete ovlivnit. Přitom někdy ovlivňuje vás a výsledky vašich reklam, a to nejen na soc. sítích. Počasí. Určitě už jste někdy slyšeli, že i počasí může mít vliv na výsledky vašich reklam. Ovšem jak? Do jaké míry? A jak s tím můžete do budoucna pracovat a plánovat? V tomto článku se to pokusím rozklíčovat....
Marketingový rok 2024: Připravte se už teď
Cítíte to? To už nám rok 2024 dýchá na záda. Zdá se to jako naprosto neuvěřitelné, ale už za pouhých 52 dní je tady nový rok 2024. A stejně jako jakýkoliv jiný předcházející rok, tak i ten s číslovkou 2024 přinese spoustu marketingových akcí, událostí a aktivit. Pojďme se na ně tedy s předstihem podívat, abyste se na ně mohli už teď připravit....
Facebook VS. GA4
"Paní Rumpala, ten Facebook si úplně vymýšlí výsledky. Jak máme vyhodnocovat kampaně, když nám reportujte úplné nesmysly? A v Google Analytics 4 zase nemáme zaznamenáno všechno. Podle čeho to máme tedy vyhodnocovat?"
Není kliknutí jako kliknutí
Kliknutí (vše), Kliknutí na odkaz, Zobrazení cílové stránky, Jedinečná kliknutí. Zdánlivě je to všechno stejné. Vždyť se pořád jedná o kliknutí. Jenže! Není kliknutí jako kliknutí. A možná v tomto článku zjistíte, že jste to celou dobu vyhodnocovali špatně.
PNO na Facebooku: Je 20 % málo nebo moc?
Stojíte před klíčovou otázkou: Dosáhli jsme 20% PNO na Facebooku - je to málo, nebo strašně hodně a musíme s tím začít něco dělat? Jaké PNO je na Facebooku vlastně "to správné"? A co když se na Facebooku nedokážete dostat pod 30% PNO? O tom všem se dočtete v tomto článku.