7 klíčových nastavení facebookových skupin

30.01.2020

Facebookové skupiny nepředstavují jen náhodný shluk příspěvků tvořených jejich členy. Jestliže patříte mezi správce některé z těchto komunit, snadno si ji přizpůsobíte k obrazu svému.

Zavítáte-li do sekce nastavení, setkáte se zde s nepřeberným množstvím možností konfigurace. Pojďme se podívat na ty nejdůležitější.

1. Název a druh skupiny

Obojí jste zadali již při registraci. Nicméně pokud některou z těchto položek editujete, všichni členové obdrží informaci o změně. Konkrétně ji naleznou v sekci Upozornění, kde ji uvidí po kliknutí na ikonu zvonku. Můžete to čas od času použít jako malý trik pro zvýšení návštěvnosti skupiny.

2. Popis

Obzvláště v případě uzavřených komunit hraje tato informace důležitou roli. Jejich návštěvníci nemají oprávnění číst příspěvky, pokud nejsou členy. Jedná se tedy o jediný způsob, jak zjistí, co mohou očekávat uvnitř. Proto nezapomeňte zmínit pádné důvody, proč by se ostatní uživatelé měli připojit.

3. Poloha

Zatímco pro některé tato položka může být zcela zbytečná, pro lokální spolky či organizace s jasně definovanou územní působností představuje toto nastavení možnost říct Facebooku, odkud mají pocházet ti, jimž se odkaz na jejich skupinu bude zobrazovat ve vyhledávání.

4. Tagy

V podstatě se jedná o klíčová slova, pomocí nichž definujete, čeho se týká obsah generovaný vašimi uživateli. Opět pomohou, aby se ve vyhledávání objevovala vaše komunita těm, kteří se do ní s největší pravděpodobností zapojí.

5. Schvalování nových členů

Jestliže se nový zájemce rozhodne připojit, prvně jej musí někdo oprávněný schválit. Pomocí tohoto nastavení si určíte, zdali jakožto administrátoři budete vykonávat tuto práci vy sami nebo dovolíte existujícím členům přijímat nováčky. Také můžete vytvořit otázky, které jim systém položí. Díky tomu se o nich něco málo dozvíte. Na základě těchto informací pak snadněji učiníte kvalifikované rozhodnutí.

6. Oprávnění ke zveřejňování příspěvků

Ve skupinách zpravidla má právo publikovat své příspěvky kdokoliv. V některých případech však budete chtít, aby tato možnost přešla výhradně do rukou správců. V této sekci to můžete zařídit.

7. Schvalování příspěvků

Existují dva základní modely. Buď se veškerý obsah vytvořený uživateli zobrazí okamžitě nebo ho musí schválit administrátor. Druhou variantu pravděpodobně využijete v případě rozsáhlejších komunit, kde lze očekávat větší aktivitu spammerů.

Závěrem

Skupiny na Facebooku se v poslední době těší stále větší popularitě. Není se čemu divit. Dosah příspěvků zveřejněných jejich prostřednictvím výrazně převyšuje viditelnost zpráv publikovaných na firemních profilech.

Pokud se tedy na této sociální síti chystáte založit takovou komunitu, anebo pokud už nějakou takovou spravujete, nyní již víte, co všechno u ní můžete nastavit a jak.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si, co je nového

Měli jste spuštěnou reklamu na Facebooku? A teď na vás tlačí vaše účetní, že jí musíte přeposlat své faktury z Facebooku? Jenže je nikde nevidíte, ani nedokážete najít?! Díky tomuto článku je lehce najdete.

Business Manager, Meta Business Suite, Ads Manager, Facebook Page... Pojmů souvisejících se správou vašeho firemního profilu na soc. sítí je nespočet. A čím víc jich je a čím jsou si podobnější, tím rychleji se v nich můžete ztratit. Pojďme si proto jednou provždy vysvětlit, co to vlastně je ten podivný Business Manager, co má společného s Meta...