Proč je dobré mít reklamu na Facebooku? (kromě konverzí)

21.12.2023

Prodeje. Asi jedna z prvních věcí, která vás napadne na otázku - Proč je dobré mít reklamu na Facebooku? Jenže to není jediný důvod, proč byste zde (a potažmo na různých soc. sítích) měli reklamu mít. V tomto článku jsem se o tom rozepsala více. Pojďte odhalit dalších 5 klíčových důvodů, proč je dobré inzerovat na Facebooku.

1. Podpora značky (brand)

Kdo nejde vidět, o tom se neví.

Jinými slovy - placená reklama na soc. sítích zvyšuje o vás povědomí. Je to stejné, jako s reklamou v televizi, v rádiu, nebo někde v off-line.

A je to naprosto logické - jak jinak se o vás lidé dozví?!

Řekněme, že jste malá začínající firma. Nemáte zatím žádné zákazníky (přirozené doporučování), nemáte žádnou historii (žádnou databázi kontaktů), nemáte vybudovanou žádnou image (nikdo o vás neví).

A jak jinak se tedy dostat mezi lidi, než komunikací a reklamou?! A právě reklama na soc. sítích je jedním z nejlepších prostředků.

2. Tvorba komunity

Zároveň si zde můžete tvořit komunitu zákazníků, fanoušků a podporovatelů. Je jasné, že u vás nebudou nakupovat neustále, ale můžete si zde s nimi udržet kontakt a také budovat důvěru.

3. Podpora návštěvnosti na webu ► Remarketing

Dále si můžete díky reklamě na soc. sítích navyšovat návštěvnost na vašem webu. Neustále zde můžete přivádět další a další lidi. Na ty nejen můžete následně zacílit reklamu, tzv. remarketing, ale také se z těchto lidí mohou vyklubat platící zákazníci.

A i tím si zvyšujete povědomí o sobě, o svém produktu nebo službě a o své firmě.

4. Více poptávek B2B

Když o vás budou lidé vědět, budou o vás samozřejmě vědět i jiné firmy. Můžete si tak najít nové obchodní partnery, kolegy, distributory, dodavatele a spoustu dalších. Můžete si tak vybudovat celou síť klíčových kontaktů. Zkrátka o sobě dáte vědět i v B2B sektoru.

5. Více nákupů na prodejnách

A v neposlední řadě můžete navýšit také návštěvnost své kamenné prodejny (pokud ji máte). A nemusí to být vůbec váš primární cíl. Můžete toho dosáhnout zcela přirozeně právě tím, že o sobě dáte jednoduše vědět. 

Placená reklama na soc. sítích nejsou jen prodeje

Placené reklamy na Facebooku tedy rozhodně nejsou jen o prodejích. Ano, je to ten nejdůležitější a nejpodstatnější cíl, kterého byste se měli snažit dosáhnout. Nejste totiž charita (nejspíš) a bez prodejů příliš dlouho nevydržíte.

Ale na druhou stranu je dobré si uvědomit, že prodeje nejsou jediným cílem, kterého byste se měli snažit na soc. sítích v rámci svých kampaní dosáhnout. Kampaně vám mohou přinést mnohem více, než jen objednávky.

Proto je dobré reklamy na soc. sítích mít.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si jako první, co je nového

Měli jste spuštěné placené kampaně v prostředí METY. Něco jste tam utratili. Jenže v den splatnosti kampaní (ať už konkrétní den v měsíci, anebo dosažení určité částky), vám z nějakého důvodu platba neproběhla. Reklamní účet se vám tedy kompletně zablokoval. Kampaně stopnuly. Co teď? Jak se to dá vyřešit? A kde můžete znovu zadat úhradu svých...

Jasně. Vy to víte. Komunikace - otevřená, upřímná, aktivní, oboustranná, přímá - je základem všech dobrých vztahů. Všech vztahů. A ano, to i těch pracovních. Spoiler: I těch, které jsou mezi vámi a agenturou, nebo třeba markeťákem externistou. Bez p̶r̶ác̶e̶ komunikace nebudou koláče...

"Opatrně na tečky a další podobné znamínka v příspěvcích, jako jsou například: ".,?!'-/" - Algoritmus to v popisku dost špatně bere. Paradoxně to může dost ovlivnit dosah příspěvku. To samé emoji "💪🏼😁🤝🏆", když je jich dva a více, pak to může negativně ovlivnit dosah příspěvku."

Nedávno mě jeden můj klient přivedl na zajímavou myšlenku: Lze placenými reklamami na soc. sítích dosahovat jak velmi odvážných a ambiciózních cílů, tak i extrémně vysoké kvality zacílení? Tedy, že jinými slovy budete cílit jen a pouze skutečně na ty nejlepší, nejefektivnější a zkrátka na ty nej. lidi a na nikoho jiného? A cena za výsledek...

Facebook vás zablokoval. Nefunguje vám dvoufázové ověření. Zabránil vám zkrátka přístup do vašeho osobního účtu. Jenže vaše placené kampaně pod vaším firemním účtem vám stále běží. Máte je naplánované na neurčito. Vy je ale potřebujete ihned zastavit. Jak to tedy můžete udělat i bez toho, aniž byste se dostali do svého Reklamního účtu?

Je den jako každý jiný. Kontrolujete si svůj Reklamní účet. Chcete se podívat na výsledky svých kampaní. Na vašem profilu vše běží v pořádku. Ovšem když vejdete do svého Reklamního účtu na Facebooku (Ads Manageru / Správce reklam), nevidíte žádné výsledky jako obvykle, ale jen informaci "Máme problém načíst všechna požadovaná data.". Co s tím? Jak...