Jak se vyhnout zamítnutí reklamy na Facebooku?

21.06.2023

Reklamu na Facebooku vám může tato sociální síť v souladu se svými pravidly z minuty na minutu zamítnout. Jaké pro to mohou nastat relevantní důvody? A jak se tomu můžete vyhnout? To bude naše dnešní téma.

Facebook mi zamítl reklamu, jak postupovat dál?

Každá reklama na Facebooku (i propagace "obyčejného" příspěvku) podléhá procesu schvalování

To trvá řádově hodiny, nicméně u reklam ze speciálních kategorií (Bydlení, Politika, Zaměstnání, Úvěry, Sociální problematika) může tento proces zabrat dokonce až 3 dny

Lhůtu pro schvalování může ovlivnit historie vašeho účtu, text inzerátu, doména, kam reklama míří, kreativa i cílení.

Facebook využívá v tomto procesu dvojí algoritmus: Automatické i manuální schvalování

 • Automatický režim nemusí vždy všechny nesrovnalosti odhalit. 
 • Proto se vám může nakonec stát i to, že manuální schvalování reklamy ji nakonec zablokuje.

Doporučený postup u zamítnutí reklamy na Facebooku avizuje přímo samotná sociální síť. Ta ve svých oficiálních pravidlech uvádí, že inzerent dostane v první řadě upozornění e-mailem, pakliže má upozornění zapnutá. V sekci Kvalita účtu pak najdete důvod zamítnutí. Podle něj se následně musíte zařídit.

Co může vést k zamítnutí reklamy na Facebooku?

Facebook nežádoucí obsah dělí do čtyř základních okruhů, a to na:

 • obsah nepřijatelný

 • obsah klamavý

 • obsah nebezpečný

 • obsah nepřípustný

Proti pravidlům z hlediska zveřejňování reklamy na Facebooku přitom může být celá řada témat. Namátkou se může jednat o:

 • osobní otázky (otázky, které míří na citlivá témata ve smyslu: Máte nadváhu? Chcete shodit pár kilo? Trpíte depresí? Věříte v Boha?)

 • vulgarismy

 • odkaz na sociální sítě (nepřípustná jsou slova Facebook, Instagram, ale i zkratky FB nebo IG, jelikož společnost Meta si nepřeje být jakkoliv spojována s kampaněmi)

 • alkoholické nápoje

 • drogy

 • cigarety a tabákové výrobky (ale ani žádné jiné výrobky, které by mohly cigarety evokovat)

 • fotky před a po (tedy reklama, která se snaží slibovat jakýkoli konkrétní výsledek)

 • doplňky stravy (podobné případy jsou ale nejednoznačné, v některých případech je reklama uznána, jindy ale nikoli)

 • léky a doplňky stravy (Facebook sleduje, jaké produkty propagujete, nepřipustí léky na předpis, ale "projdou" například opalovací krémy či jiná běžná kosmetika)

 • produkty pro dospělé

 • témata související s nahotou (v tomto směru může být jako nevhodné, pozor, vyhodnoceno i oblečení, například se to typicky týká toho v béžovém odstínu)

 • půjčky, úvěry

 • hazardní hry

Jak vyplývá z předcházejícího přehledu, okruh témat, na která je Facebook citlivý, je poměrně široký. Podrobně najdete tuto problematiku specifikovanou v zásadách pro reklamu přímo od Facebooku.

Každý správce sociálních sítí nebo každá značka, která si sama svůj profil spravuje, by se na ně rozhodně měla zaměřit!

Je skutečně dlužno objektivně přiznat, že zásady pro reklamu jsou na této sociální síti poměrně striktní. Právě vlastní pečlivostí se tak můžete vyhnout pozdějším nepříjemnostem.

Navíc platí, že mnohdy nevadí téma jako takové, ale problém způsobí spíše nevhodná formulace. Například propagace sociálních služeb se z pohledu schvalování reklamy může snadno překlopit v nevhodnou narážku na věk nebo zdravotní postižení.

Jak postupovat, pokud je reklama zamítnuta

Řešení problému jsou pak v podstatě dvě, a to: 

 1. Požádat o novou kontrolu, což lze uplatnit ve fázi, kdy se domníváte, že žádnou ze zásad vaše kampaň jednoduše neporušuje. Žádost o dodatečnou kontrolu nemůže žádným způsobem vás jako  inzerenta poškodit, proto přímo Facebook vyzývá k tomu, aby inzerenti tuto variantu využívali.
 2. Jste-li si vědomi toho, že jste postupovali proti pravidlům, můžete upravit původní reklamu (v sekci "Editovat reklamu" v Business Manageru) nebo vytvořit reklamu úplně novou, která bude výše nastíněné zásady splňovat.

Závěr aneb na reklamu na Facebooku s rozmyslem

Cílem Facebooku je vytvářet bezpečné a transparentní prostředí, které chrání své uživatele. Algoritmy této sociální sítě jsou tak na reklamu poměrně intenzivně zaměřené. A existuje celá řada témat, jimž se musíte vyhnout. Nejpřesněji tuto problematiku najdete vymezenou v zásadách pro reklamu.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si jako první, co je nového

Facebook vás zablokoval. Nefunguje vám dvoufázové ověření. Zabránil vám zkrátka přístup do vašeho osobního účtu. Jenže vaše placené kampaně pod vaším firemním účtem vám stále běží. Máte je naplánované na neurčito. Vy je ale potřebujete ihned zastavit. Jak to tedy můžete udělat i bez toho, aniž byste se dostali do svého Reklamního účtu?

Je den jako každý jiný. Kontrolujete si svůj Reklamní účet. Chcete se podívat na výsledky svých kampaní. Na vašem profilu vše běží v pořádku. Ovšem když vejdete do svého Reklamního účtu na Facebooku (Ads Manageru / Správce reklam), nevidíte žádné výsledky jako obvykle, ale jen informaci "Máme problém načíst všechna požadovaná data.". Co s tím? Jak...

Nástěnka fotek ve čtvercovém formátu – to je Instagram. Instagram aktuálně oslovuje především mladší publikum. Intuitivně by tak velké B2B společnosti nemusely takové médium upřednostňovat. Existuje však mnoho důvodů, proč by využití Instagramu mohlo být pro vás přínosné. Jak můžete efektivně oslovit svou B2B komunitu i na Instagramu?

Pro všechny ostatní to bylo úterý… Pro mě začátek mé 40,5 hodin dlouhé noční můry, kterou bych nikomu nepřála. Dvoufázové ověření na Facebooku nefungovalo a nechtělo mě pustit do mého účtu. Do účtu, ze kterého spravuji účty a kampaně všem mým klientům. Jak to nakonec dopadlo? Jak jsem to vyřešila? Vše vám dopodrobna rozepíšu v tomto článku.

Měli jste spuštěnou reklamu na Facebooku? A teď na vás tlačí vaše účetní, že jí musíte přeposlat své faktury z Facebooku? Jenže je nikde nevidíte, ani nedokážete najít?! Díky tomuto článku je lehce najdete.

Business Manager, Meta Business Suite, Ads Manager, Facebook Page... Pojmů souvisejících se správou vašeho firemního profilu na soc. sítí je nespočet. A čím víc jich je a čím jsou si podobnější, tím rychleji se v nich můžete ztratit. Pojďme si proto jednou provždy vysvětlit, co to vlastně je ten podivný Business Manager, co má společného s Meta...