Teď už jen stačí projít krok po kroku (ano, budete znovu zadávat své přihlašovací heslo ke svému osobnímu účtu, neděste se) celým nastavením dvoufázového ověření. Není to nic složitého ani komplikovaného. Facebook vás krásně provede celým nastavením.
Celé nastavení vám nezabere víc než 5 minut.
Ovšem, co je zde zcela klíčové a zásadní v rámci tohoto nastavování, tak nastavit si dvoufázové ověření na autentizační aplikaci, nikoliv na SMS.
SMS NECHODÍ!
Je to sice strašně lákavé nastavit si dvoufázové ověření na SMS, jenže zdání klame - SMS už dlouhodobě lidem nechodí a tato funkce strašně blbne.
A lidé tak kvůli tomu přichází o své účty.
Proto je větší jistota nastavit si dvoufázové ověření na autentizační aplikaci.
Co to vlastně ta autentizační aplikace je?
Autentizační aplikace je mobilní aplikace třetích stran, například od Google, Applu, apod., ve které získáte přístupové kódy pro své dvoufázové ověření - nejen na Facebooku, ale třeba i na e-mailu, do mobilního bankovnictví, na Instagramu apod.
Autentizační aplikaci můžete využít pro celou řadu dvoufázových ověření.
Je to naprosto zdarma a zcela bezpečné.
Aby to mohl zneužít někdo cizí, tak by vám vyloženě musel ukrást váš mobil, dostat se vám do něj a snažit se vám dostat do vašeho účtu třeba na Facebooku.
Kde vezmete autentizační aplikaci?
Autentizační aplikaci si můžete vybrat například v Google Obchodě, anebo v Apple Storu.
Její výběr a volbu už nechávám na vás a na vašich preferencích.
Já například používám Authenticator přímo od Googlu.
Tuto aplikaci si tedy stáhnete k sobě do mobilu, založíte si zde účet a následně už jen velice jednoduše právě v nastavování dvoufázového ověření propojíte Facebook s autentizační aplikací (s pomocí QR kódu) a máte vyhráno.
K čemu to celé je?
Od teď, když se budete kdykoliv přihlašovat z nějakého nového zařízení, anebo když by se vám tam, nedej bože, chtěl dostat někdo cizí, budete vždy potřebovat pro ověření nejen jméno a heslo, ale také kód právě z této autentizační aplikace.
Díky tomu se už do svého účtu dostanete skutečně jen vy a nikdo nepovolaný.
Toto navíc doporučuji udělat úplně u všech, kteří spravují váš firemní profil.
Protože to, že vy řádně dvoufázové ověření budete mít, ale vaši kolegové nikoliv, ještě neznamená, že o firemní profil nemůžete přijít.
Proto si všichni povinně ve vaší firmě zapněte dvoufázové ověření (dokonce toto můžete pro správu firemního profilu vyloženě pevně vyžadovat v rámci Nastavení firmy v Business Manageru), abyste náhodou nikdo nepřišli o svůj ani firemní profil.
BONUSOVÝ TIP: Zkontrolujte si, kde jste přihlášeni
Když se ještě vrátíme o pár kroků zpět, do Centra účtů do Hesla a zabezpečení (krok č. 8), určitě si všimnete, že dvě položky pod Dvoufázovým ověřením je možnost Kde jste přihlášen/á.
Tady si můžete ověřit, zda už se vám náhodou nepotuluje po vašem účtu nějaký nezvaný host.
Tady vám to totiž ukáže na jakých všech zařízeních jste přihlášení.
A pokud zde najdete nějaké zařízení, které neznáte, pak jej obratem okamžitě smažte a ihned si pro jistotu změňte své heslo.
A tady to můžete pravidelně jednou za čas zkontrolovat, abyste měli jistotu, že se vám do vašeho účtu skutečně nikdo nedostal.