Vždyť je to jenom čárka.
Vždyť je to pěknější obrázek.
Vždyť je to jen slovo.
Vždyť je to jen blbý hashtag.
Vždyť je to jen smajlík...
Facebook varuje: Neupravujte své reklamy příliš často, nebo vás zablokuje
Pro zvýšení výkonnosti vašich reklam může být žádoucí je během jejich životnosti upravit. Proč byste to však neměli dělat příliš často? A jak často můžete své reklamy upravovat bez obav ze zablokování? Na to vám odpovím právě zde.

Jak upravovat reklamy na Facebooku
Upravovat na Facebooku můžete kampaně, sady reklam i reklamy. Upravovat lze aktivní i neaktivní kampaně.
Na úrovni samotné reklamy pak lze upravovat identitu a obsah, včetně nadpisu, textu, obrázku a výzvy k akci. Zároveň však před zveřejněním musí každá reklama projít kontrolou, zda vyhovuje deklarovaným zásadám pro reklamu. Vaše reklama tak samozřejmě nesmí obsahovat spyware nebo malware, ale neměla by se ani uchylovat k zavádějícím tvrzením.
Nepřijdu úpravou reklamy o lajky nebo komentáře?
Při úpravě reklam zároveň nepřijdete o již provedené interakce. To znamená, že ve většině případů vám zůstanou komentáře, sdílení i označení tlačítkem "To se mi líbí".
Některé případy však mají výjimku. O interakce můžete přijít například za předpokladu, že změníte fotky, videa, případně oboje.
Kdy je vhodné upravit reklamu na Facebooku?
Samotný Facebook doporučuje upravovat detaily na základě analýzy úspěšnosti jednotlivých reklam. Před prováděním úprav vám jako vhodný nástroj poslouží tabulka reportů ve Správci reklam. V té můžete zkontrolovat metriky kampaní, sad reklam nebo reklam. Připravené změny lze zveřejnit ihned, případně je můžete pouze uložit a zveřejnit je až dodatečně.
Proč je nutné upravovat reklamy na Facebooku opatrně
Upravování facebookových reklam je tedy nejen možné, ale dokonce samozřejmě žádoucí pro zvýšení konverze. Nemělo by k němu však ani z takovéhoto důvodu docházet příliš často. Je to z toho důvodu, že Facebook takovou aktivitu posuzuje jako útočnou.
Sociální síť pomocí svých algoritmů může vaši činnost vyhodnotit jako počínání hackerů. Ti totiž postupují skutečně podobně: Snaží se v krátkém časovém úseku do napadeného účtu dostat a provést v něm změny. A to ideálně samozřejmě dříve, než se na jejich nežádoucí působení přijde.
V důsledku toho pak potenciálně může sociální síť zablokovat i celý reklamní účet.
Jak často reklamy upravovat?
Abyste předešli veškerým rizikům, doporučuje samotný Facebook ponechat reklamy spuštěné alespoň 2 dny, než do nich budete jakýmkoliv způsobem opět zasahovat.
Jak na vhodné počáteční nastavení facebookové reklamy?
Na úrovni kampaně si definujete hlavní cíl vaší kampaně, dále trvání a případně i rozpočet. V sadě reklam je potřeba navolit cílení, umístění a optimalizaci doručování. V detailu reklamy je možné konkrétně vybrat vzhled, text reklamy a cílovou URL.
Závěrem aneb jak na upravování reklam na Facebooku
Facebooková reklama je optimálním způsobem, jak zvýšit povědomí o značce jak pro drobné živnostníky, tak i pro organizace. Klíčem je reklamu vždy správně nastavit. Upravovat reklamy na Facebooku je sice možné a zároveň vhodné, ale pamatujte si na jednoduché pravidlo, které platí nejen na sociálních sítích: Všeho s mírou.
Další články, které by vás mohly zajímat
Přečtěte si jako první, co je nového
Často se u některých firem a klientů setkávám s očekáváním, že najmout si správce sociálních sítí znamená zbavit se kompletně všech starostí. Něco, jako kdyby si člověk najal osobního kuchaře a očekával, že mu bude vařit ty nejlepší speciality, aniž by mu ale řekl, co má rád, co nejí, nebo jestli náhodou nemá alergii na krevety. Realita...
"Paní Rumpala, kolik fanoušků na našem firemním profilu musíme mít, aby nám Facebook spustil placenou reklamu?" Přichází za mnou jednou za čas podobný dotaz. A odpověď je velice jednoduchá a přímočará: Žádné povinné množství fanoušků nikde není stanoveno. Jak to? A jak to s těmi fanoušky na sociálních sítích tedy je? Pojďme se na to podívat.
Začínáte s facebookovými reklamami. V tomto prostředí jste noví. Nikdy předtím jste zde reklamy neměli, ani s nimi zde nemáte žádnou zkušenost. A teď najednou z ničeho nic si Facebooku od vás začne z vaší platební karty strhávat nejprve 50 Kč, pak 100 Kč, poté 150 Kč, až třeba 200 Kč. A vy teď nevíte - ...
Nedávno jsem se v jedné uzavřené facebookové skupině setkala s velice zajímavým dotazem: Jestli se běžně dělá, že marketingovým specialistům / agentuře poskytnete svoje přihlašovací heslo, aby se mohli dostat do mobilní aplikace IG? Do té doby jsem nad tím nikdy nijak nepřemýšlela. Brala jsem to jako naprosto samozřejmou věc. Ovšem po...
"Tady máte mé sítě a nechci o nich vědět"
"Tady máte mé ... [doplňte dítě, peníze nebo zdraví], starejte se o ně/něj, ale rozhodně mě s tím neotravujte..." neřekl nikdy nikdo při předávání svých dětí, zdraví nebo peněz do péče.
Tak proč to takto funguje u hlavních marketingových kanálů?! Proč se lidé dobrovolně vzdávají kontroly nad svými hlavními kanály, které jim generují zisky?! A...