Facebook reklamy se nezaplatily, jak opakovat platbu?

11.07.2019

Placené reklamy na Facebooku využívá každý měsíc více a více firem. Jak už jsem uvedla ve svém článku Facebook mi strhnul peníze z karty. Co to znamená? platby za tyto placené kampaně se vždy provádí stržením peněz z platební karty buď po skončení kalendářního měsíce, anebo po dosažení nějakého limitu. Jenže určitě to znáte - zrovna platíte více věcí naráz a facebooková platba, ať už z důvodu málo peněz na účtu nebo kvůli dosažení limitu na kartě, neproběhne. Jak můžete tuto platbu zopakovat? Co dělat, pokud platba na Facebooku nejde jednoduše zopakovat?

První krok: Nepanikařit!

To, že se vám reklamy na Facebooku nezaplatily, ještě není konec světa. Rozhodně to neznamená, že by už zítra u vašich dveří zvonil exekutor, nebo že by vám Facebook zablokoval váš účet. Klid. Nic takového se nestane. 

Pouze se vám pozastaví aktuálně spuštěné kampaně, které se v tu chvíli přestanou doručovat. Pokud tedy obratem uhradíte svůj dluh, žádný větší dopad to na vás ani na váš business mít nebude.

Druhý krok: Zkontrolujte si limity a prostředky na kartě

Než se pustíte do samotné úhrady, zkontrolujte si raději ještě jednou limity a disponibilní zůstatek na kartě, ať to pak nemusíte opakovat. Nejdůležitější jsou pro vás "Platby kartou na internetu" a dostatek peněz na účtu.

Třetí krok: Zopakování platby na Facebooku

Nyní tedy můžete přejít k samotné platbě na Facebooku. Nelekejte se, ale někdy to nejde tak lehce... Ale nebojte, vše vám tady vysvětlím.

  1. Takže, vejděte do svého Správce reklam.
  2. Nahoře vlevo vyberte z Menu "Vyúčtování".
  3. A vpravo nahoře najdete modré tlačítko "Zaplatit hned".

Když na něj kliknete, veškeré vaše dluhy by se měly okamžitě uhradit, peníze z karty se v ten okamžik strhnou a do několika málo okamžiků už budou aktivní i vaše aktuálně spuštěné kampaně. A to je vše.

... nejde to tak snadno

Nejde to? Facebook nereaguje? Nechce s vámi spolupracovat? Ano, i to občas ten rošťák dělá. Ale nebojte, nic není ztraceno. Tam, kde jste (tedy ve "Vyúčtování"), klikněte vedle onoho modrého tlačítka "Zaplatit hned" na tlačítko "Nastavení plateb".

Zde před sebou vidíte vložený způsob platby. Ten bohužel z nějakého důvodu Facebook nebere, a tak jej zde budete muset vložit ještě jednou. Nebojte, nemusíte vkládat žádnou novou kartu, pouze znovu vepíšete údaje k již stávající kartě, ze které jste facebookové reklamy doposud platili.

  1. Takže, klikněte na "Přidat způsob platby".
  2. Vložte informace o své platební kartě.
  3. A uložte.

Díky tomu bude platební metoda aktualizována a obratem by měl být váš dluh uhrazen a aktuálně spuštěné kampaně aktivní.

Hotovo!

A to už je skutečně vše. Reklamy jsou uhrazené, Facebook je spokojený a vaše prezentace na něm opět běží. Vidíte, ani to nebolelo.

Do budoucna si jen pohlídejte, aby se taková situace neopakovala. Pokud by se vám to totiž stávalo pravidelně, mohl by vám Facebook skutečně Reklamní účet zablokovat. Mně se to ale ještě nikdy nestalo, takže netuším, kolik plateb byste takto museli neuhradit. V některých zdrojích se uvádí 5 plateb, jinde 10 plateb... Každopádně se na to snažte myslete a snažte se těmto situacím předcházet.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si, co je nového

Měli jste spuštěné placené kampaně v prostředí METY. Něco jste tam utratili. Jenže v den splatnosti kampaní (ať už konkrétní den v měsíci, anebo dosažení určité částky), vám z nějakého důvodu platba neproběhla. Reklamní účet se vám tedy kompletně zablokoval. Kampaně stopnuly. Co teď? Jak se to dá vyřešit? A kde můžete znovu zadat úhradu svých...

Jasně. Vy to víte. Komunikace - otevřená, upřímná, aktivní, oboustranná, přímá - je základem všech dobrých vztahů. Všech vztahů. A ano, to i těch pracovních. Spoiler: I těch, které jsou mezi vámi a agenturou, nebo třeba markeťákem externistou. Bez p̶r̶ác̶e̶ komunikace nebudou koláče...

"Opatrně na tečky a další podobné znamínka v příspěvcích, jako jsou například: ".,?!'-/" - Algoritmus to v popisku dost špatně bere. Paradoxně to může dost ovlivnit dosah příspěvku. To samé emoji "💪🏼😁🤝🏆", když je jich dva a více, pak to může negativně ovlivnit dosah příspěvku."