Facebook reklamy se nezaplatily, jak opakovat platbu?

11.07.2019

Placené reklamy na Facebooku využívá každý měsíc více a více firem. Jak už jsem uvedla ve svém článku Facebook mi strhnul peníze z karty. Co to znamená? platby za tyto placené kampaně se vždy provádí stržením peněz z platební karty buď po skončení kalendářního měsíce, anebo po dosažení nějakého limitu. Jenže určitě to znáte - zrovna platíte více věcí naráz a facebooková platba, ať už z důvodu málo peněz na účtu nebo kvůli dosažení limitu na kartě, neproběhne. Jak můžete tuto platbu zopakovat? Co dělat, pokud platba na Facebooku nejde jednoduše zopakovat?

První krok: Nepanikařit!

To, že se vám reklamy na Facebooku nezaplatily, ještě není konec světa. Rozhodně to neznamená, že by už zítra u vašich dveří zvonil exekutor, nebo že by vám Facebook zablokoval váš účet. Klid. Nic takového se nestane. 

Pouze se vám pozastaví aktuálně spuštěné kampaně, které se v tu chvíli přestanou doručovat. Pokud tedy obratem uhradíte svůj dluh, žádný větší dopad to na vás ani na váš business mít nebude.

Druhý krok: Zkontrolujte si limity a prostředky na kartě

Než se pustíte do samotné úhrady, zkontrolujte si raději ještě jednou limity a disponibilní zůstatek na kartě, ať to pak nemusíte opakovat. Nejdůležitější jsou pro vás "Platby kartou na internetu" a dostatek peněz na účtu.

Třetí krok: Zopakování platby na Facebooku

Nyní tedy můžete přejít k samotné platbě na Facebooku. Nelekejte se, ale někdy to nejde tak lehce... Ale nebojte, vše vám tady vysvětlím.

  1. Takže, vejděte do svého Správce reklam.
  2. Nahoře vlevo vyberte z Menu "Vyúčtování".
  3. A vpravo nahoře najdete modré tlačítko "Zaplatit hned".

Když na něj kliknete, veškeré vaše dluhy by se měly okamžitě uhradit, peníze z karty se v ten okamžik strhnou a do několika málo okamžiků už budou aktivní i vaše aktuálně spuštěné kampaně. A to je vše.

... nejde to tak snadno

Nejde to? Facebook nereaguje? Nechce s vámi spolupracovat? Ano, i to občas ten rošťák dělá. Ale nebojte, nic není ztraceno. Tam, kde jste (tedy ve "Vyúčtování"), klikněte vedle onoho modrého tlačítka "Zaplatit hned" na tlačítko "Nastavení plateb".

Zde před sebou vidíte vložený způsob platby. Ten bohužel z nějakého důvodu Facebook nebere, a tak jej zde budete muset vložit ještě jednou. Nebojte, nemusíte vkládat žádnou novou kartu, pouze znovu vepíšete údaje k již stávající kartě, ze které jste facebookové reklamy doposud platili.

  1. Takže, klikněte na "Přidat způsob platby".
  2. Vložte informace o své platební kartě.
  3. A uložte.

Díky tomu bude platební metoda aktualizována a obratem by měl být váš dluh uhrazen a aktuálně spuštěné kampaně aktivní.

Hotovo!

A to už je skutečně vše. Reklamy jsou uhrazené, Facebook je spokojený a vaše prezentace na něm opět běží. Vidíte, ani to nebolelo.

Do budoucna si jen pohlídejte, aby se taková situace neopakovala. Pokud by se vám to totiž stávalo pravidelně, mohl by vám Facebook skutečně Reklamní účet zablokovat. Mně se to ale ještě nikdy nestalo, takže netuším, kolik plateb byste takto museli neuhradit. V některých zdrojích se uvádí 5 plateb, jinde 10 plateb... Každopádně se na to snažte myslete a snažte se těmto situacím předcházet.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si, co je nového

Možná jste už o tom někdy slyšeli - když zasáhnete do nastavení reklamy na Facebooku, vyresetuje to její dosavadní výsledky a vrátí jí to do fáze učení. Co konkrétně ale resetuje fázi učení? To bude mým dnešním tématem.

Je to jeden z faktorů, který nedokážete ovlivnit. Přitom někdy ovlivňuje vás a výsledky vašich reklam, a to nejen na soc. sítích. Počasí. Určitě už jste někdy slyšeli, že i počasí může mít vliv na výsledky vašich reklam. Ovšem jak? Do jaké míry? A jak s tím můžete do budoucna pracovat a plánovat? V tomto článku se to pokusím rozklíčovat....

Cítíte to? To už nám rok 2024 dýchá na záda. Zdá se to jako naprosto neuvěřitelné, ale už za pouhých 52 dní je tady nový rok 2024. A stejně jako jakýkoliv jiný předcházející rok, tak i ten s číslovkou 2024 přinese spoustu marketingových akcí, událostí a aktivit. Pojďme se na ně tedy s předstihem podívat, abyste se na ně mohli už teď připravit....