Co resetuje fázi učení u reklam na Facebooku?

07.12.2023

Možná jste už o tom někdy slyšeli - když zasáhnete do nastavení reklamy na Facebooku, vyresetuje to její dosavadní výsledky a vrátí jí to do fáze učení. Co konkrétně ale resetuje fázi učení? To bude mým dnešním tématem.

Co je fáze učení?

Než si ale vysvětlíme, co resetuje fázi učení, je potřeba si vůbec vysvětlit, co to vlastně ta "fáze učení" je

Jedná se o časové období, kdy Facebook zjišťuje, koho podle vámi nastavených cílů u kampaně bude nejlepší oslovit. Zkouší, testuje, učí se. Proto ten název "fáze učení". Tato fáze může trvat různě dlouho. 

Aktuálně se uvádí, že se z fáze učení dostanete po dosažení alespoň 50 konverzí za týden

To jinými slovy znamená, že musíte získat přes reklamu alespoň 50 objednávek (například), aby se reklama dostala z fáze učení.

Proč je důležité dostat se z fáze učení?

Teď vás možná napadá otázka: "Proč je vlastně důležité dostat reklamu z fáze učení? Proč by v této fázi nemohla zůstat reklama navždy?"

A odpověď je jednoduchá - protože ve fázi učení není vaše reklama tak efektivní. Facebook v této fázi zkouší oslovit nejrůznější lidi, zkouší a testuje, kdo s největší pravděpodobností udělá vámi požadovanou akci. Jenže, toto dělá hodně naslepo. Zkouší, testuje. Nejde na jistotu.

Kdežto, když se vaše reklama dostane z fáze učení, může být mnohem efektivnější a přínosnější, protože jde Facebook více na jistotu. Ano, pořád to není 100%, ale už je to mnohem lepší a efektivnější, než ve fázi učení.

Fáze učení se také může v průběhu úplně stopnout, a to vy samozřejmě nechcete. Proto je dobré se z fáze učení co nejrychleji dostat.

Co resetuje fázi učení?

A teď tedy k našemu hlavnímu tématu tohoto článku. Co tedy resetuje fázi učení? Jedná se například o změnu cílení, změnu umístění, změnu události optimalizace, změnu reklamy (text, fotografie, popisky, apod.), ale i výraznější změna rozpočtu (o více než 25 %).

To všechno resetuje fázi učení.

Co to pro vás znamená v praxi? Pokud provedete jednu z výše zmíněných změn, fáze učení se celá resetuje, vrátí se na začátek a Facebook znovu začne testovat, zkoušet a hledat to nejoptimálnější řešení pro vás. Dosavadní závěry jakoby neexistovaly (nebojte, o žádné dosavadní výsledky a čísla nepřijdete) a Facebook začíná zase od znovu.

Proto se nedoporučuje zasahovat do úspěšných a funkčních reklam, které vám nesou kýžené výsledky. Spíše je lepší v takové chvíli kampaň zduplikovat a znovu ji nastavit s novými změnami. A až po nějaké době je navzájem vyhodnotit a nechat spuštěnou jen tu nejlepší.

Pokud vám ale reklama vůbec nefunguje, nepřináší vám vámi požadované výsledky a spíše jen slepě utrácí peníze, pak je určitě vhodné do reklamy zasáhnout, pozměnit její nastavení, a to i za cenu resetování fáze učení.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si jako první, co je nového

Meta Business Suite. Základní pracovní nástroj každého správce firemních sociálních sítí. Co v něm najdete? Jak se v něm zorientovat? Které položky jsou důležitější než jiné? Je potřeba jej znát kompletně celý? A hlavně, co zajímavého vám nabízí? Připravila jsem si pro vás tohoto jednoduchého průvodce.

Facebook PIXEL končí 31. října 2024! Přestane fungovat. Přestane sbírat výsledky. A bez něj vám nepojedou vaše konverzní kampaně na Facebooku ani na Instagramu. Není to ale konec světa! Stačí si místo něj nastavit Conversion API. Jak? A kde? V tomto článku najdete podrobný návod, jak na to.

Měli jste spuštěné placené kampaně v prostředí METY. Něco jste tam utratili. Jenže v den splatnosti kampaní (ať už konkrétní den v měsíci, anebo dosažení určité částky), vám z nějakého důvodu platba neproběhla. Reklamní účet se vám tedy kompletně zablokoval. Kampaně stopnuly. Co teď? Jak se to dá vyřešit? A kde můžete znovu zadat úhradu svých...

Jasně. Vy to víte. Komunikace - otevřená, upřímná, aktivní, oboustranná, přímá - je základem všech dobrých vztahů. Všech vztahů. A ano, to i těch pracovních. Spoiler: I těch, které jsou mezi vámi a agenturou, nebo třeba markeťákem externistou. Bez p̶r̶ác̶e̶ komunikace nebudou koláče...

"Opatrně na tečky a další podobné znamínka v příspěvcích, jako jsou například: ".,?!'-/" - Algoritmus to v popisku dost špatně bere. Paradoxně to může dost ovlivnit dosah příspěvku. To samé emoji "💪🏼😁🤝🏆", když je jich dva a více, pak to může negativně ovlivnit dosah příspěvku."