Cena reklamy na Instagramu

09.04.2020

Pokud se na sociálních sítích pohybujete již nějaký ten pátek, zejména pak v oblasti správy firemních profilů, dozajista vám neunikla ani možnost propagace příspěvků na Instagramu. Stejně totiž jako na Facebooku, tak i na Instagramu můžete zasponzorovat své příspěvky za nějakou částku a tím zvýšit jejich dosah, výsledky nebo reakce. Jenže kolik takový sponzoring stojí? Jaká je cena reklamy na Instagramu? Na to najdete odpověď právě zde.

Cena reklamy na Instagramu

Podobně, jako je i na Facebooku minimální částka, kterou musíte do propagace příspěvku za den vložit, je i na Instagramu minimální cena, za kterou můžete svůj sponzoring nastavit. 

Tento minimální rozpočet činí 30 Kč na den. Na nižší částku vás Instagram ani nepustí. 

Nejnižší možná cena za reklamu na Instagramu
Nejnižší možná cena za reklamu na Instagramu

Naopak nejvyšší částka, za kterou můžete své příspěvky na Instagramu zpropagovat, je 10 000 Kč na den.

Nejvyšší cena za reklamu na Instagramu
Nejvyšší cena za reklamu na Instagramu

Délka reklamy na Instagramu

Propagaci příspěvků na Instagramu můžete nastavit jak na jeden jediný den, tak i na maximálně 30 dní. Pokud byste chtěli příspěvek zpropagovat po této době, je nutné propagaci znovu nastavit.

Ovšem už z principu bych na déle než na 30 dní jeden příspěvek nepropagovala. Proč?

  1. Zaprvé se za tu dobu zobrazí spoustě lidem několikrát, což by je mohlo po nějaké době začít otravovat, 
  2. dále byste spotřebovali spoustu peněz jen na jeden jediný příspěvek, přitom mezitím zveřejníte třeba tunu jiného zajímavého obsahu, který by si zasloužil také pozornost, 
  3. a zatřetí je už zkrátka po 30 dnech daný příspěvek neaktuální. 

Proto doporučuji nastavovat propagace příspěvků na maximálně 14 dní.

Optimální cena a délka reklamy

Ptáte se teď, na jakou částku a na jak dlouho byste tedy své reklamy na Instagramu měli nastavit? 

Samozřejmě záleží na obsahu daného příspěvku. Pokud například propagujete víkendovou akci, pak by bylo nelogické, kdyby byla kampaň nastavená na delší dobu než na ten daný víkend. 

Pokud ale propagujete všeobecný příspěvek, který se neváže k žádnému konkrétními dni ani datu, pak vychází jako optimální délka reklamy 5 dníoptimální cena za takovou reklamu 500 Kč, tedy 100 Kč za den.

Průměrná cena za výsledek

Určitě vás bude také zajímat, jaká bude u takové reklamy průměrná cena za výsledek, tedy ať už to bude lajk nebo proklik na web. Z mých zkušeností vyplývá, že prokliky na web bývají dražší než jen sbíraní lajků. 

Proklik na web v takovém případě může vyjít na 3 - 50 Kč, podle zajímavosti příspěvku, nastavení kampaně, apod. 

Kdežto průměrná cena za získání reakce, tedy srdíčka nebo komentáře, bývá mnohem levnější, a to od 0,01 Kč až po 2 Kč. Ovšem, jak si asi dokážete snadno domyslet, ve druhém případě nezískáváte žádnou návštěvnost na webu, pouze lajky.

Nastavení reklamy na Instagramu

A kde toto všechno, o čem nyní byla celou dobu řeč, najdete? Kde se propagace příspěvku na Instagramu nastavuje?

  1. Vejděte na svůj firemní instagramový profil. 
  2. Na zdi svého profilu najděte příspěvek, který chcete propagovat.
  3. Pod příspěvkem klikněte na modré tlačítko "Propagovat".
  1. Následně zvolte, co bude cílem vaší reklamy, tedy kam chcete své fanoušky přivádět. Na výběr máte "Váš profil", "Váš web" nebo "Vaše přímé zprávy".
  2. Dále vyberte cílový okruh uživatelů, neboli jinými slovy cílovou skupinu. Pokud nastavujete reklamu na Instagramu poprvé, budete zde muset cílovou skupinu nejprve vytvořit.
  3. V dalším kroku zvolte denní rozpočet a dobu trvání reklamy.
  4. Nakonec vše zkontrolujte a potvrďte.

Reklama bude obratem odeslána ke kontrole a po jejím schválení bude aktivována a doručována lidem ve vaší cílové skupině. 

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si, co je nového

Facebook vás zablokoval. Nefunguje vám dvoufázové ověření. Zabránil vám zkrátka přístup do vašeho osobního účtu. Jenže vaše placené kampaně pod vaším firemním účtem vám stále běží. Máte je naplánované na neurčito. Vy je ale potřebujete ihned zastavit. Jak to tedy můžete udělat i bez toho, aniž byste se dostali do svého Reklamního účtu?

Je den jako každý jiný. Kontrolujete si svůj Reklamní účet. Chcete se podívat na výsledky svých kampaní. Na vašem profilu vše běží v pořádku. Ovšem když vejdete do svého Reklamního účtu na Facebooku (Ads Manageru / Správce reklam), nevidíte žádné výsledky jako obvykle, ale jen informaci "Máme problém načíst všechna požadovaná data.". Co s tím? Jak...

Nástěnka fotek ve čtvercovém formátu – to je Instagram. Instagram aktuálně oslovuje především mladší publikum. Intuitivně by tak velké B2B společnosti nemusely takové médium upřednostňovat. Existuje však mnoho důvodů, proč by využití Instagramu mohlo být pro vás přínosné. Jak můžete efektivně oslovit svou B2B komunitu i na Instagramu?