Propagace webu na Facebooku

24.11.2017

V jednom z mých předchozích článků jsem vám představila placenou reklamu na Facebooku, nastavení propagace Facebookového profilu a vysvětlila základy, na kterých můžete stavět. Nyní se posuneme zase o dům dál k placené propagaci webové stránky na Facebooku.

K čemu je propagace webu na Facebooku dobrá?

Ač se vám to může zdát zbytečné, propagace webu má na Facebooku své opodstatnění. Základním cílem takové reklamy je přivádění nových návštěvníků na vaše stránky. Dalšími cíli mohou být například zvýšení objednávek na e-shopu, navýšení počtů registrací na webu, navýšení množství odebíraných newsletterů apod. Těch možností může být celá řada. A za vším stojí právě tato reklama.

Jak správně nastavit propagaci webové stránky?

Na internetu najdete hromady návodů, jak takovou reklamu můžete nastavit. Já ale půjdu nejjednodušší možnou cestou, kterou zvládne každý (zkušení správci teď mohou přestat číst, neboť jim nepřinesu nejspíše nic nového).

Pro propagaci své webové stránky máte dvě možnosti:


Přímá propagace webu

Jako první můžete svůj web zpropagovat a zviditelnit na přímo. Navštivte váš facebookový profil, dole vlevo klikněte na modrou ikonu Propagovat.

Zvolte možnost Získat víc návštěvníků webu

Vytvořte obsah, který chcete zpropagovat (najdete v článku Placená reklama na Facebooku aneb co byste měli vědět), nastavte cílovou skupinu na kterou chcete cílit a vložte rozpočet celé reklamy.

Propagace webu v příspěvcích

Druhou možností je propagace webu v příspěvcích. Tedy jednoduše řečeno odkazování na web v textu příspěvků. Stačí přidat do textu odkaz na vaše stránky, a to ať už na hlavní stránku nebo na nějakou kategorii či podstránku. Lidé rádi na tento odkaz kliknou a rovnou se dostanou na konkrétní stránku. Příspěvek můžete také zpropagovat placenou reklamou.

Byla kampaň úspěšná?

To, zda se vám podařilo dostat nové návštěvníky na váš web, zjistíte nejen po vyhodnocení kampaní na Facebooku, ale, a to především, vyhodnocením v Analytics. Zde najdete kompletní přehled o tom, kolik lidí jste na web ze sociálních sítí přivedli, jak dlouho se tady zdrželi, co zde udělali a zda si některý z nich něco objednal nebo koupil.

Čím detailnější informace, tím lépe

Pokud chcete vědět přesnou informaci, odkud konkrétně daný fanoušek přišel, jestli z propagace webové stránky nebo z příspěvku, můžete k odkazu na web přidat tzv. UTM parametr. Jedná se o velice jednoduché doplnění URL odkazu, což provedete například zde.

A jak se UTM parametr projeví v praxi?

Kromě suché informace, zda jste návštěvníky přivedli ze sociálních sítí či odněkud jinud, zjistíte také to, z jakého konkrétního zdroje na sociálních sítích přišli. Jestli tedy přišli na základě odkazu v příspěvku, na základě uvedené adresy v informacích ve vašem profilu, nebo na základě placené reklamy webu. Získáte tedy bližší informace o tom, odkud jste své fanoušky na web přivedli.

A k čem je vlastně taková informace dobrá? Může to pro vás být vodítko, zda bylo vaše snažení úspěšné či nikoliv a v čem byste měli do budoucna pokračovat a co naopak nemá smysl. Zkrátka získáte detailní zpětnou vazbu, jak se vám v kampani dařilo a jak si ji můžete naplánovat do dalších dnů a týdnů.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si, co je nového

Měli jste spuštěnou reklamu na Facebooku? A teď na vás tlačí vaše účetní, že jí musíte přeposlat své faktury z Facebooku? Jenže je nikde nevidíte, ani nedokážete najít?! Díky tomuto článku je lehce najdete.

Business Manager, Meta Business Suite, Ads Manager, Facebook Page... Pojmů souvisejících se správou vašeho firemního profilu na soc. sítí je nespočet. A čím víc jich je a čím jsou si podobnější, tím rychleji se v nich můžete ztratit. Pojďme si proto jednou provždy vysvětlit, co to vlastně je ten podivný Business Manager, co má společného s Meta...