Marketingový rok 2024: Připravte se už teď

09.11.2023

Cítíte to? To už nám rok 2024 dýchá na záda. Zdá se to jako naprosto neuvěřitelné, ale už za pouhých 52 dní je tady nový rok 2024. A stejně jako jakýkoliv jiný předcházející rok, tak i ten s číslovkou 2024 přinese spoustu marketingových akcí, událostí a aktivit. Pojďme se na ně tedy s předstihem podívat, abyste se na ně mohli už teď připravit.

Kdo je připraven, není překvapen

V marketingu se pohybuju už od roku 2016 a pokud bych měla zmínit jednu jedinou chybu, na kterou s klienty narážím od té doby každý rok, pak je to podcenění přípravy na marketingové aktivity a akce. 

Valentýn, Velikonoce, MDŽ, Den matek, Back to school, Black Friday, Halloween, Vánoce. To jsou významné marketingové aktivity, které se opakují rok co rok a které chce téměř každá firma v Česku nějak využít.

Jenže! Téměř nikdo se na ně nepřipravuje s dostatečným časovým předstihem. Prakticky všechny firmy je začínají řešit příliš pozdě, na poslední chvíli a pak přichází o obrovský potenciál svých marketingových aktivit.

Marketingové akce se šijí horkou jehlou na poslední chvíli, nejsou promyšlené, mají chyby, anebo vůbec nejsou správně odkomunikované. Zcela zbytečně. Už jsem se tomu dokonce věnovala v mém článku z roku 2018 Vánoce - Jak dopadly? 

Bohužel ani za těch 5 let, které od zveřejnění tohoto článku uběhly, se situace stále nezměnila a stále spousta firem nechává své marketingové aktivity na poslední chvíli.

Marketingová časová osa pro rok 2024

Abych vám to tedy co nejvíce usnadnila, připravila jsem si pro vás jednoduchou a přehlednou marketingovou časovou osu pro celý rok 2024.

V ní krásně vidíte, kdy byste měli začít pracovat na nějakých marketingových kampaních a kdy byste je následně měli ideálně spustit.

Pokud víte, že potřebujete na přípravu více času, klidně začněte na přípravě pracovat dříve. A také počítejte s tím, že čím více lidí na přípravě bude pracovat a čím více lidí pak konečné výstupy bude schvalovat, tím více času na přípravu budete potřebovat. Proto dobře plánujte.

Marketingovou osu pro rok 2024 si můžete také stáhnout ve formátu .PDF:

Pozor! Nezapomínejte na své interní akce!

A kromě těchto nejvýznamnějších akcí, dnů a aktivit samozřejmě nezapomínejte ani na své vlastní akce. Mezi ty se například řadí výročí založení vaší firmy, vaše tradiční akce a slevy, soutěže, nebo pokud jste například restaurace nebo nějaký prostor, pak třeba firemní večírky.

I tomuto všemu je potřeba věnovat čas, energii a dostatečnou přípravu. Není to o tom, za každou cenu nad tím sedět několik hodin. Je to o tom, promyslet jednotlivé aktivity do posledního detailu, vyhnout se zbytečným chybám a přešlapům, připravit si v klidu a beze stresu podklady a marketingové materiály a hlavně si stanovit reálné cíle.

A tím, že většina firem nechává tyto aktivity na poslední chvíli, pak vy, pokud se tomu začnete věnovat s dostatečným předstihem, budete mít obrovský náskok oproti své konkurenci.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si jako první, co je nového

Facebook vás zablokoval. Nefunguje vám dvoufázové ověření. Zabránil vám zkrátka přístup do vašeho osobního účtu. Jenže vaše placené kampaně pod vaším firemním účtem vám stále běží. Máte je naplánované na neurčito. Vy je ale potřebujete ihned zastavit. Jak to tedy můžete udělat i bez toho, aniž byste se dostali do svého Reklamního účtu?

Je den jako každý jiný. Kontrolujete si svůj Reklamní účet. Chcete se podívat na výsledky svých kampaní. Na vašem profilu vše běží v pořádku. Ovšem když vejdete do svého Reklamního účtu na Facebooku (Ads Manageru / Správce reklam), nevidíte žádné výsledky jako obvykle, ale jen informaci "Máme problém načíst všechna požadovaná data.". Co s tím? Jak...

Nástěnka fotek ve čtvercovém formátu – to je Instagram. Instagram aktuálně oslovuje především mladší publikum. Intuitivně by tak velké B2B společnosti nemusely takové médium upřednostňovat. Existuje však mnoho důvodů, proč by využití Instagramu mohlo být pro vás přínosné. Jak můžete efektivně oslovit svou B2B komunitu i na Instagramu?

Pro všechny ostatní to bylo úterý… Pro mě začátek mé 40,5 hodin dlouhé noční můry, kterou bych nikomu nepřála. Dvoufázové ověření na Facebooku nefungovalo a nechtělo mě pustit do mého účtu. Do účtu, ze kterého spravuji účty a kampaně všem mým klientům. Jak to nakonec dopadlo? Jak jsem to vyřešila? Vše vám dopodrobna rozepíšu v tomto článku.

Měli jste spuštěnou reklamu na Facebooku? A teď na vás tlačí vaše účetní, že jí musíte přeposlat své faktury z Facebooku? Jenže je nikde nevidíte, ani nedokážete najít?! Díky tomuto článku je lehce najdete.

Business Manager, Meta Business Suite, Ads Manager, Facebook Page... Pojmů souvisejících se správou vašeho firemního profilu na soc. sítí je nespočet. A čím víc jich je a čím jsou si podobnější, tím rychleji se v nich můžete ztratit. Pojďme si proto jednou provždy vysvětlit, co to vlastně je ten podivný Business Manager, co má společného s Meta...