Marketingový rok 2024: Připravte se už teď

09.11.2023

Cítíte to? To už nám rok 2024 dýchá na záda. Zdá se to jako naprosto neuvěřitelné, ale už za pouhých 52 dní je tady nový rok 2024. A stejně jako jakýkoliv jiný předcházející rok, tak i ten s číslovkou 2024 přinese spoustu marketingových akcí, událostí a aktivit. Pojďme se na ně tedy s předstihem podívat, abyste se na ně mohli už teď připravit.

Kdo je připraven, není překvapen

V marketingu se pohybuju už od roku 2016 a pokud bych měla zmínit jednu jedinou chybu, na kterou s klienty narážím od té doby každý rok, pak je to podcenění přípravy na marketingové aktivity a akce. 

Valentýn, Velikonoce, MDŽ, Den matek, Back to school, Black Friday, Halloween, Vánoce. To jsou významné marketingové aktivity, které se opakují rok co rok a které chce téměř každá firma v Česku nějak využít.

Jenže! Téměř nikdo se na ně nepřipravuje s dostatečným časovým předstihem. Prakticky všechny firmy je začínají řešit příliš pozdě, na poslední chvíli a pak přichází o obrovský potenciál svých marketingových aktivit.

Marketingové akce se šijí horkou jehlou na poslední chvíli, nejsou promyšlené, mají chyby, anebo vůbec nejsou správně odkomunikované. Zcela zbytečně. Už jsem se tomu dokonce věnovala v mém článku z roku 2018 Vánoce - Jak dopadly? 

Bohužel ani za těch 5 let, které od zveřejnění tohoto článku uběhly, se situace stále nezměnila a stále spousta firem nechává své marketingové aktivity na poslední chvíli.

Marketingová časová osa pro rok 2024

Abych vám to tedy co nejvíce usnadnila, připravila jsem si pro vás jednoduchou a přehlednou marketingovou časovou osu pro celý rok 2024.

V ní krásně vidíte, kdy byste měli začít pracovat na nějakých marketingových kampaních a kdy byste je následně měli ideálně spustit.

Pokud víte, že potřebujete na přípravu více času, klidně začněte na přípravě pracovat dříve. A také počítejte s tím, že čím více lidí na přípravě bude pracovat a čím více lidí pak konečné výstupy bude schvalovat, tím více času na přípravu budete potřebovat. Proto dobře plánujte.

Marketingovou osu pro rok 2024 si můžete také stáhnout ve formátu .PDF:

Pozor! Nezapomínejte na své interní akce!

A kromě těchto nejvýznamnějších akcí, dnů a aktivit samozřejmě nezapomínejte ani na své vlastní akce. Mezi ty se například řadí výročí založení vaší firmy, vaše tradiční akce a slevy, soutěže, nebo pokud jste například restaurace nebo nějaký prostor, pak třeba firemní večírky.

I tomuto všemu je potřeba věnovat čas, energii a dostatečnou přípravu. Není to o tom, za každou cenu nad tím sedět několik hodin. Je to o tom, promyslet jednotlivé aktivity do posledního detailu, vyhnout se zbytečným chybám a přešlapům, připravit si v klidu a beze stresu podklady a marketingové materiály a hlavně si stanovit reálné cíle.

A tím, že většina firem nechává tyto aktivity na poslední chvíli, pak vy, pokud se tomu začnete věnovat s dostatečným předstihem, budete mít obrovský náskok oproti své konkurenci.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si jako první, co je nového

Možná jste už o tom někdy slyšeli - když zasáhnete do nastavení reklamy na Facebooku, vyresetuje to její dosavadní výsledky a vrátí jí to do fáze učení. Co konkrétně ale resetuje fázi učení? To bude mým dnešním tématem.

Je to jeden z faktorů, který nedokážete ovlivnit. Přitom někdy ovlivňuje vás a výsledky vašich reklam, a to nejen na soc. sítích. Počasí. Určitě už jste někdy slyšeli, že i počasí může mít vliv na výsledky vašich reklam. Ovšem jak? Do jaké míry? A jak s tím můžete do budoucna pracovat a plánovat? V tomto článku se to pokusím rozklíčovat....

Cítíte to? To už nám rok 2024 dýchá na záda. Zdá se to jako naprosto neuvěřitelné, ale už za pouhých 52 dní je tady nový rok 2024. A stejně jako jakýkoliv jiný předcházející rok, tak i ten s číslovkou 2024 přinese spoustu marketingových akcí, událostí a aktivit. Pojďme se na ně tedy s předstihem podívat, abyste se na ně mohli už teď připravit....

"Paní Rumpala, ten Facebook si úplně vymýšlí výsledky. Jak máme vyhodnocovat kampaně, když nám reportujte úplné nesmysly? A v Google Analytics 4 zase nemáme zaznamenáno všechno. Podle čeho to máme tedy vyhodnocovat?"

Kliknutí (vše), Kliknutí na odkaz, Zobrazení cílové stránky, Jedinečná kliknutí. Zdánlivě je to všechno stejné. Vždyť se pořád jedná o kliknutí. Jenže! Není kliknutí jako kliknutí. A možná v tomto článku zjistíte, že jste to celou dobu vyhodnocovali špatně.

Stojíte před klíčovou otázkou: Dosáhli jsme 20% PNO na Facebooku - je to málo, nebo strašně hodně a musíme s tím začít něco dělat? Jaké PNO je na Facebooku vlastně "to správné"? A co když se na Facebooku nedokážete dostat pod 30% PNO? O tom všem se dočtete v tomto článku.