Marketingový rok 2024: Připravte se už teď

09.11.2023

Cítíte to? To už nám rok 2024 dýchá na záda. Zdá se to jako naprosto neuvěřitelné, ale už za pouhých 52 dní je tady nový rok 2024. A stejně jako jakýkoliv jiný předcházející rok, tak i ten s číslovkou 2024 přinese spoustu marketingových akcí, událostí a aktivit. Pojďme se na ně tedy s předstihem podívat, abyste se na ně mohli už teď připravit.

Kdo je připraven, není překvapen

V marketingu se pohybuju už od roku 2016 a pokud bych měla zmínit jednu jedinou chybu, na kterou s klienty narážím od té doby každý rok, pak je to podcenění přípravy na marketingové aktivity a akce. 

Valentýn, Velikonoce, MDŽ, Den matek, Back to school, Black Friday, Halloween, Vánoce. To jsou významné marketingové aktivity, které se opakují rok co rok a které chce téměř každá firma v Česku nějak využít.

Jenže! Téměř nikdo se na ně nepřipravuje s dostatečným časovým předstihem. Prakticky všechny firmy je začínají řešit příliš pozdě, na poslední chvíli a pak přichází o obrovský potenciál svých marketingových aktivit.

Marketingové akce se šijí horkou jehlou na poslední chvíli, nejsou promyšlené, mají chyby, anebo vůbec nejsou správně odkomunikované. Zcela zbytečně. Už jsem se tomu dokonce věnovala v mém článku z roku 2018 Vánoce - Jak dopadly? 

Bohužel ani za těch 5 let, které od zveřejnění tohoto článku uběhly, se situace stále nezměnila a stále spousta firem nechává své marketingové aktivity na poslední chvíli.

Marketingová časová osa pro rok 2024

Abych vám to tedy co nejvíce usnadnila, připravila jsem si pro vás jednoduchou a přehlednou marketingovou časovou osu pro celý rok 2024.

V ní krásně vidíte, kdy byste měli začít pracovat na nějakých marketingových kampaních a kdy byste je následně měli ideálně spustit.

Pokud víte, že potřebujete na přípravu více času, klidně začněte na přípravě pracovat dříve. A také počítejte s tím, že čím více lidí na přípravě bude pracovat a čím více lidí pak konečné výstupy bude schvalovat, tím více času na přípravu budete potřebovat. Proto dobře plánujte.

Marketingovou osu pro rok 2024 si můžete také stáhnout ve formátu .PDF:

Pozor! Nezapomínejte na své interní akce!

A kromě těchto nejvýznamnějších akcí, dnů a aktivit samozřejmě nezapomínejte ani na své vlastní akce. Mezi ty se například řadí výročí založení vaší firmy, vaše tradiční akce a slevy, soutěže, nebo pokud jste například restaurace nebo nějaký prostor, pak třeba firemní večírky.

I tomuto všemu je potřeba věnovat čas, energii a dostatečnou přípravu. Není to o tom, za každou cenu nad tím sedět několik hodin. Je to o tom, promyslet jednotlivé aktivity do posledního detailu, vyhnout se zbytečným chybám a přešlapům, připravit si v klidu a beze stresu podklady a marketingové materiály a hlavně si stanovit reálné cíle.

A tím, že většina firem nechává tyto aktivity na poslední chvíli, pak vy, pokud se tomu začnete věnovat s dostatečným předstihem, budete mít obrovský náskok oproti své konkurenci.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si jako první, co je nového

Meta Business Suite. Základní pracovní nástroj každého správce firemních sociálních sítí. Co v něm najdete? Jak se v něm zorientovat? Které položky jsou důležitější než jiné? Je potřeba jej znát kompletně celý? A hlavně, co zajímavého vám nabízí? Připravila jsem si pro vás tohoto jednoduchého průvodce.

Facebook PIXEL končí 31. října 2024! Přestane fungovat. Přestane sbírat výsledky. A bez něj vám nepojedou vaše konverzní kampaně na Facebooku ani na Instagramu. Není to ale konec světa! Stačí si místo něj nastavit Conversion API. Jak? A kde? V tomto článku najdete podrobný návod, jak na to.

Měli jste spuštěné placené kampaně v prostředí METY. Něco jste tam utratili. Jenže v den splatnosti kampaní (ať už konkrétní den v měsíci, anebo dosažení určité částky), vám z nějakého důvodu platba neproběhla. Reklamní účet se vám tedy kompletně zablokoval. Kampaně stopnuly. Co teď? Jak se to dá vyřešit? A kde můžete znovu zadat úhradu svých...

Jasně. Vy to víte. Komunikace - otevřená, upřímná, aktivní, oboustranná, přímá - je základem všech dobrých vztahů. Všech vztahů. A ano, to i těch pracovních. Spoiler: I těch, které jsou mezi vámi a agenturou, nebo třeba markeťákem externistou. Bez p̶r̶ác̶e̶ komunikace nebudou koláče...

"Opatrně na tečky a další podobné znamínka v příspěvcích, jako jsou například: ".,?!'-/" - Algoritmus to v popisku dost špatně bere. Paradoxně to může dost ovlivnit dosah příspěvku. To samé emoji "💪🏼😁🤝🏆", když je jich dva a více, pak to může negativně ovlivnit dosah příspěvku."

Nedávno mě jeden můj klient přivedl na zajímavou myšlenku: Lze placenými reklamami na soc. sítích dosahovat jak velmi odvážných a ambiciózních cílů, tak i extrémně vysoké kvality zacílení? Tedy, že jinými slovy budete cílit jen a pouze skutečně na ty nejlepší, nejefektivnější a zkrátka na ty nej. lidi a na nikoho jiného? A cena za výsledek...