Je to teď úplně čerstvé. Přilítává mi to do e-mailu v posledních dnech. Nevím, co to přesně znamená. UPOZORNĚNÍ OD FACEBOOKU: (VašeStránka): Page nesplňuje požadavky pro doporučování. Co to je?! Je to skutečně od Facebooku, anebo to jsou zase nějací hackeři? Co to pro vás znamená? Není to jen nějaká chyba? Pojďme si to společně rozklíčovat.
Limit účtu na výdaje
Limit účtu na výdaje se může stát velmi dobrým pomocníkem při budování vaší marketingové kampaně na sociálních sítích. Může ji ale také doslova pohřbít, pokud ho neumíte používat správně. Jaké chyby lidé dělají?
K čemu je limit účtu na výdaje
V reklamním účtu na Facebooku lze jednoduše nastavit limit na výdaje. Pak můžete v Nastavení plateb kontrolovat, kolik prostředků jste utratili.
Ovšem pozor, limit účtu na výdaje není možné použít u účtů pro reklamu, které mají nastavené ručně zadávané platby. Pakliže si za účelem provozování reklam přidáte peníze ve formě předplaceného kreditu, možnost pro vytvoření limitu účtu na výdaje se vám nezobrazí.
Praktickým dopadem nastavení limitu je to, že jakmile je dosaženo vámi vymezené částky, reklama se zastaví. Předejdete tím dalšímu utrácení. Co však působí jako efektivní nástroj a ochrana před zbytečnými výdaji, se však v praxi může proměnit ve značně limitující prvek.
Jak si nezastavit reklamu a zbytečně neutrácet
První problém je ten, že zastavíte reklamu, která je funkční a generuje požadovanou konverzi. Pokud se vašemu cílovému publiku přestane doručovat reklama, v praxi to znamená nižší podporu vašeho podnikání a možné zhoršení obchodních výsledků.
Je tak na vás, abyste tomuto problému předcházeli. Znamená to, že musíte pravidelně limit hlídat a sledovat, aby ke stopnutí reklam nedošlo.
Prakticky je navíc důležité si uvědomit, že limit vám nijak nezajistí to, aby se u některé z reklam nepřekročil budget. Ilustrovat si můžeme takovou situaci na následujícím praktickém příkladu:
Limit na reklamním účtu může být nastaven například na 5 000 Kč. Pokud si budget do reklamy omylem nastavíte také na tuto částku, tedy víc, než jste původně zamýšleli, například 500 Kč (seknete se o jednu nulu), limit vám v utracení zkrátka nezabrání. Z pohledu Facebooku je totiž utracení oněch 5 000 Kč zcela korektní.
Nastavování limitu se nevyplatí ani proto, že jej musíte průběžně resetovat. To je opět časová zátěž, neboť to vyžaduje pravidelné sledování a kontrolu.
Limit účtu nefunguje jako kontrolní mechanismus
V okamžiku, kdy plánujete utrácet za reklamy vyšší částky, je pochopitelně nutné si limit zvýšit. Tím ovšem tato funkce prakticky definitivně pozbývá smyslu, neboť utrácíte v určitém bodě mnohem více, než jste zamýšleli v počátečním bodě svého plánování rozpočtu.
Mnozí správci reklam také limit využívají i k tomu, aby ho sladili s limitem na platební kartě. Ani to však nemusí být úplně vhodná cesta, jak výdaje efektivně dostat pod kontrolu.
Limit na kartě totiž může být nastaven odlišně, například týdně. Naproti tomu limit v reklamním účtu na Facebooku není nastaven vůbec časově, ale řeší se konkrétní částkou. Z toho může vyplývat, že za reklamu budete platit i například každé 2 dny, kdežto limitu na kartě dosáhnete 1x za týden.
Ani z tohoto pohledu tak limit účtu pro výdaje nepředstavuje optimální možnost.
Jak si správně nastavit limity pro výdaje na Facebooku
Naštěstí existuje vhodný způsob, jak mít o utrácení za reklamu skutečně dobrý přehled. Nejvýhodnější je si při správě reklamy jednoduše nastavit limit u každé kampaně jednotlivě.
Tedy například dlouhodobý rozpočet na sumu 500 Kč u propagace příspěvku. To znamená, že celkově za danou kampaň utratíte 500 Kč, bez ohledu na to, jak dlouho poběží nebo jak úspěšná bude. Tímto způsobem si můžete udržet nad reklamami dokonalou kontrolu.
Závěrem aneb jak si poradit s reklamou na Facebooku
Správa reklam na Facebooku vyžaduje zkušenosti a dobrý přehled o jednotlivých funkcích této sítě. Jen tak se vyhnete zbytečným chybám a můžete svůj marketing koncipovat správně a zodpovědně se rozhodovat o tom, které metody jsou pro vás užitečné.
Další články, které by vás mohly zajímat
Přečtěte si, co je nového
O čem postovat v roce 2025?
Rok 2024 se s námi pomalu loučí a přinesl vám více či méně námětů na příspěvky na vaše sociální sítě. Rok 2025 v tomto ohledu nebude jiný a už teď nám nabízí několik zajímavých námětů na příspěvky. O čem tedy můžete postovat v roce 2025? Pojďme se na to podívat.
Sexuální výchova s METOU
Viděla jsem mnohé, leč toto mě vždy překvapí. Člověk si pak připadá jako největší sexuální zvrhlík, že v tom nevidí nic špatného. Aneb věci, které META vyhodnotila jako sexuální obsah a zablokovala kvůli tomu buď mě, anebo celý firemní účet.