Limit účtu na výdaje

21.10.2021

Limit účtu na výdaje se může stát velmi dobrým pomocníkem při budování vaší marketingové kampaně na sociálních sítích. Může ji ale také doslova pohřbít, pokud ho neumíte používat správně. Jaké chyby lidé dělají? 

K čemu je limit účtu na výdaje

V reklamním účtu na Facebooku lze jednoduše nastavit limit na výdaje. Pak můžete v Nastavení plateb kontrolovat, kolik prostředků jste utratili.

Ovšem pozor, limit účtu na výdaje není možné použít u účtů pro reklamu, které mají nastavené ručně zadávané platby. Pakliže si za účelem provozování reklam přidáte peníze ve formě předplaceného kreditu, možnost pro vytvoření limitu účtu na výdaje se vám nezobrazí.

Praktickým dopadem nastavení limitu je to, že jakmile je dosaženo vámi vymezené částky, reklama se zastaví. Předejdete tím dalšímu utrácení. Co však působí jako efektivní nástroj a ochrana před zbytečnými výdaji, se však v praxi může proměnit ve značně limitující prvek.

Jak si nezastavit reklamu a zbytečně neutrácet

První problém je ten, že zastavíte reklamu, která je funkční a generuje požadovanou konverzi. Pokud se vašemu cílovému publiku přestane doručovat reklama, v praxi to znamená nižší podporu vašeho podnikání a možné zhoršení obchodních výsledků.

Je tak na vás, abyste tomuto problému předcházeli. Znamená to, že musíte pravidelně limit hlídat a sledovat, aby ke stopnutí reklam nedošlo.

Prakticky je navíc důležité si uvědomit, že limit vám nijak nezajistí to, aby se u některé z reklam nepřekročil budget. Ilustrovat si můžeme takovou situaci na následujícím praktickém příkladu:

Limit na reklamním účtu může být nastaven například na 5 000 Kč. Pokud si budget do reklamy omylem nastavíte také na tuto částku, tedy víc, než jste původně zamýšleli, například 500 Kč (seknete se o jednu nulu), limit vám v utracení zkrátka nezabrání. Z pohledu Facebooku je totiž utracení oněch 5 000 Kč zcela korektní.

Nastavování limitu se nevyplatí ani proto, že jej musíte průběžně resetovat. To je opět časová zátěž, neboť to vyžaduje pravidelné sledování a kontrolu.

Limit účtu nefunguje jako kontrolní mechanismus

V okamžiku, kdy plánujete utrácet za reklamy vyšší částky, je pochopitelně nutné si limit zvýšit. Tím ovšem tato funkce prakticky definitivně pozbývá smyslu, neboť utrácíte v určitém bodě mnohem více, než jste zamýšleli v počátečním bodě svého plánování rozpočtu.

Mnozí správci reklam také limit využívají i k tomu, aby ho sladili s limitem na platební kartě. Ani to však nemusí být úplně vhodná cesta, jak výdaje efektivně dostat pod kontrolu.

Limit na kartě totiž může být nastaven odlišně, například týdně. Naproti tomu limit v reklamním účtu na Facebooku není nastaven vůbec časově, ale řeší se konkrétní částkou. Z toho může vyplývat, že za reklamu budete platit i například každé 2 dny, kdežto limitu na kartě dosáhnete 1x za týden

Ani z tohoto pohledu tak limit účtu pro výdaje nepředstavuje optimální možnost.

Jak si správně nastavit limity pro výdaje na Facebooku

Naštěstí existuje vhodný způsob, jak mít o utrácení za reklamu skutečně dobrý přehled. Nejvýhodnější je si při správě reklamy jednoduše nastavit limit u každé kampaně jednotlivě.

Tedy například dlouhodobý rozpočet na sumu 500 Kč u propagace příspěvku. To znamená, že celkově za danou kampaň utratíte 500 Kč, bez ohledu na to, jak dlouho poběží nebo jak úspěšná bude. Tímto způsobem si můžete udržet nad reklamami dokonalou kontrolu.

Závěrem aneb jak si poradit s reklamou na Facebooku

Správa reklam na Facebooku vyžaduje zkušenosti a dobrý přehled o jednotlivých funkcích této sítě. Jen tak se vyhnete zbytečným chybám a můžete svůj marketing koncipovat správně a zodpovědně se rozhodovat o tom, které metody jsou pro vás užitečné.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si, co je nového

Možná jste už o tom někdy slyšeli - když zasáhnete do nastavení reklamy na Facebooku, vyresetuje to její dosavadní výsledky a vrátí jí to do fáze učení. Co konkrétně ale resetuje fázi učení? To bude mým dnešním tématem.

Je to jeden z faktorů, který nedokážete ovlivnit. Přitom někdy ovlivňuje vás a výsledky vašich reklam, a to nejen na soc. sítích. Počasí. Určitě už jste někdy slyšeli, že i počasí může mít vliv na výsledky vašich reklam. Ovšem jak? Do jaké míry? A jak s tím můžete do budoucna pracovat a plánovat? V tomto článku se to pokusím rozklíčovat....

Cítíte to? To už nám rok 2024 dýchá na záda. Zdá se to jako naprosto neuvěřitelné, ale už za pouhých 52 dní je tady nový rok 2024. A stejně jako jakýkoliv jiný předcházející rok, tak i ten s číslovkou 2024 přinese spoustu marketingových akcí, událostí a aktivit. Pojďme se na ně tedy s předstihem podívat, abyste se na ně mohli už teď připravit....