Kolik stojí profesionální správa sociálních sítí?

14.04.2017

Zvládat ve svém podnikání všechno na 200 % je prakticky nadlidský úkon. Však to znáte - zakázek máte nad hlavu, neustále něco řešíte s klienty a hlavně se zabýváte podstatou vašeho podnikání. Jenže právě kvůli tomu už řadě podnikatelů nezbývá čas na sociální sítě nebo na marketing. Kolik tedy stojí profesionální správa sociálních sítí?

Ceny se pohybují od pár stovek až po desítky tisíc korun

V tomto článku nebudu vůbec psát o sobě a o svých cenách, ale o aktuální situaci na trhu. Ovšem říct obecnou cenu za správu sociálních sítí není vůbec jednoduché.

Prošla jsem ceníky několika desítek freelancerů a marketingových firem, abych zjistila současný stav cen. Došla jsem k závěru, že se ceny pohybují od 200 Kč až po desítky tisíc korun za hodinu.

Někdo nabízí pouze konzultaci, jak to vylepšit a co změnit; jiný kompletní péči od komunikace s fanoušky přes aktivní tvorbu příspěvků až po pravidelný reporting; další školení pro více lidí. Proto jsem poskytované služby rozdělila do tří skupin. 

Konzultace X Aktivní správa sociálních sítí X Školení sociálních sítí

Nyní si rozebereme každou skupinu zvlášť.

Na kolik vás vyjde konzultace vašich sociálních sítí?

Přesto, že byste mohli nabýt dojmu, že konzultace vlastně není žádná práce a že za ni tedy příliš nezaplatíte, opak je pravdou. Právě konzultace se pohybují v nejvyšších sférách.

Je tomu tak proto, že nejlepší, nejautentičtější a nejrealističtější příspěvky můžete připravit pouze Vy ve vaší firmě. Tak to zkrátka je. Hodně zkušených správců sociálních sítí, kteří se v oboru pohybují již desítky let, proto už dávno nenabízí aktivní správu sociálních sítí, ale jen konzultace.

Avšak protože jsou to podnikatelé velmi zkušení, chtějí samozřejmě za svou práci dostat pořádně zaplaceno. Nemůžete se tedy divit, když za hodinu práce vám takový člověk naúčtuje i přes 5 000 Kč. A když k tomu následně přičtete vlastní práci na tvorbě příspěvků a fotografií, dostáváme se do tisícovek korun měsíčně.

Aktivní správa sociálních sítí je levnější

Dále můžete využít spoustu marketingových firem a podnikatelů na volné noze, kteří nabízí nejen konzultace a zhodnocení současné podoby vašich sociálních sítí, ale také aktivní správu vašich profilů spojenou s pravidelnou tvorbou příspěvků.

Tyto služby už bývají levnější. Nejnižší hranice se na českém trhu u aktivní správy sociálních sítí pohybuje kolem 200 Kč/hod. Naopak nejvyšší se opět dotýká až desítek tisíc korun. Není výjimkou, když za měsíční správu sociálních sítí zaplatíte 50 000 Kč.

Školení jsou dražší, ale zároveň jsou určená pro více lidí

Poslední oblastí je školení sociálních sítí. Ta už neposkytuje tolik freelancerů, ale u marketingových agentur se s nimi běžně setkáte. Zde hodně záleží na délce školení, na počtu účastníků a na náročnosti tématu.

Ceny se pohybují od 500 Kč až po tisíce korun za hodinu. Ta nejdražší už však nebývají běžně v nabídce, ale jsou většinou připravena přímo danému klientovi na míru.

Je pro mě profesionální správa sociálních sítí vhodná?

Ať už jste tedy podnikatel nebo firma, vidíte, že možností máte spoustu. A i s menším budgetem můžete získat požadované služby. Zda bude výsledek tak kvalitní, jak si představujete? To vám bohužel říct ani slíbit nemůžu.

Všichni by ale měli na sociálních sítích alespoň nějak figurovat. Takže odpověď na otázku, zda je pro vás profesionální správa sociálních sítí vhodná, je nasnadě. Pro začátek je alespoň minimální profesionální pomoc krokem správným směrem.

Do budoucna potom můžete správě sociálních sítí věnovat buď více peněz nebo vlastního času.


A pokud Vás zajímá více informací, například, kdo poskytuje správu sociálních sítí za 50.000 Kč měsíčně, klidně mi napište. :-)

Ráda Vám odpovím na všechny dotazy.


Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si, co je nového

Název firemního profilu na Facebooku. Jedna z nejdůležitějších věcí v rámci firemního marketingu. Je to totiž právě název, který vidí vaši fanoušci jako první. Může odhalovat obsah vašeho profilu, přibližovat obor vašeho podnikání, anebo jednoduše odkazovat na vaši firmu. Někdy je to s názvem firemního profilu velice jednoduché - prostě to bude ...

Často se setkávám s otázkou, zda je Facebook, či všeobecně sociální sítě, pro firmy zdarma? V první chvíli se nad tím člověk pousměje a odpoví si, že samozřejmě ano, firemní profil na Facebooku nic nestojí a může jej zde mít každý - od malého podnikatele až po nadnárodní giganty.

Mít firemní profil na Instagramu je dnes stejně běžné, jako mít webovou stránku nebo e-mailovou adresu. Ovšem často se stává, že zde nakonec firmy nemají co vkládat. Buď neví, co publikovat, anebo na to jednoduše nemají čas. A tak přichází na scénu koketování s myšlenkou, zda tento profil raději úplně nezrušit.