Jak zvýšit sledovanost na Instagramu?

17.12.2020

Máte Instagram a rádi byste, aby byl jeho dosah co největší? Chtěli byste si zde vybudovat pořádnou fanouškovskou základnu, ale nevíte jak? Hledáte způsoby, jak zvýšit sledovanost na svém Instagramu? Pak jste tady naprosto správně! Není to zase až tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát. V tomto článku vám k tomu dám jednoduchý návod.

Nejde to hned...

Okamžitý způsob pochopitelně neexistuje. Pokud budete hledat systémy, které vám třeba díky kreditům a tak podobně budou nahánět sledovanost, pak paradoxně svému účtu spíše ublížíte

Ptáte se, jak je to možné? Instagram je totiž plný algoritmů. Pokud vás skrz nějakou externí platformu začne sledovat množství fiktivních účtů, které jsou ale reálně naprosto neaktivní, budete mít na svém profilu málo interakcí s obsahem a Instagram tak vyhodnotí váš obsah jako málo zajímavý a jeho dosah se ještě naopak zmenší.

Proto od nakupování falešných fanoušků důrazně odrazuji!

Budujte fanouškovskou základnu postupně!

Instagramu je potřeba se věnovat a budovat jej postupně. Pro začátek je dobrá strategie sledování za sledování

Pokud budete sledovat účty, které mají podobný obsah, jako je ten váš, je pravděpodobné, že i ony začnou sledovat vás a společně s nimi i část jejich publika, což je pro vás pochopitelně přinejmenším žádoucí.

Pravidelně vkládejte příspěvky

Dále je potřeba pravidelně zveřejňovat nějaký obsah. Obsah je král! Nemusí to být každý den, ale alespoň párkrát do týdne.

Obsah vám doporučuji zveřejňovat v jednom grafickém stylu. To ovšem neznamená, že nemůžete zveřejňovat mimo fotek i videa, nebo galerie. Je jen dobré držet se předem daného vzhledu.

Příspěvky je dobré vkládat pravidelně. Jak jsem již zmínila, Instagram je plný algoritmů, které mimo jiné sledují právě i pravidelnost příspěvků. Obsah pak má daleko větší dosah. Ideální je třeba dvakrát, třikrát do týdne.

Pod příspěvky je dobré psát delší texty, ty jsou totiž zpravidla čtenější. Zároveň je dobré do textu vždy vložit tzv. hashtagy. Ty jsou uvozeny symbolem # a propojují pak Instagram na základě stejného obsahu. Stejně tak můžete ve svých příspěvcích označovat další uživatele nebo další firmy (pokud se to samozřejmě k danému příspěvku hodí).

Vytvářejte i další obsah

Mimo příspěvky můžete sdílet také různé Stories, neboli příběhy. V těch pak můžete přidávat různé položky, se kterými mohou vaši fanoušci dále interagovat

Stories mají všeobecně větší dosah a mnohem větší sledovanost než samotné příspěvky. Proto vám právě ony mohou pomoci ke sdílení profilu mezi další lidi více než samotné příspěvky.

Takže si to shrneme...

  • budujte svou fanouškovskou základnu postupně,
  • nenakupujte falešné fanoušky,
  • sledujte i jiné firmy a uživatele,
  • pravidelně zveřejňujte příspěvky,
  • do příspěvků nezapomínejte vkládat hashtagy, 
  • a nezapomeňte ani na nějaké to Stories.

Hodně štěstí, při vytváření vašeho Instagramu! A pokud byste si s tím stále nevěděli rady, s klidem se na mě obraťte.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si, co je nového

Měli jste spuštěné placené kampaně v prostředí METY. Něco jste tam utratili. Jenže v den splatnosti kampaní (ať už konkrétní den v měsíci, anebo dosažení určité částky), vám z nějakého důvodu platba neproběhla. Reklamní účet se vám tedy kompletně zablokoval. Kampaně stopnuly. Co teď? Jak se to dá vyřešit? A kde můžete znovu zadat úhradu svých...

Jasně. Vy to víte. Komunikace - otevřená, upřímná, aktivní, oboustranná, přímá - je základem všech dobrých vztahů. Všech vztahů. A ano, to i těch pracovních. Spoiler: I těch, které jsou mezi vámi a agenturou, nebo třeba markeťákem externistou. Bez p̶r̶ác̶e̶ komunikace nebudou koláče...

"Opatrně na tečky a další podobné znamínka v příspěvcích, jako jsou například: ".,?!'-/" - Algoritmus to v popisku dost špatně bere. Paradoxně to může dost ovlivnit dosah příspěvku. To samé emoji "💪🏼😁🤝🏆", když je jich dva a více, pak to může negativně ovlivnit dosah příspěvku."