Jak zrušit firemní profil na Instagramu?

27.08.2020

Mít firemní profil na Instagramu je dnes stejně běžné, jako mít webovou stránku nebo e-mailovou adresu. Ovšem často se stává, že zde nakonec firmy nemají co vkládat. Buď neví, co publikovat, anebo na to jednoduše nemají čas. A tak přichází na scénu koketování s myšlenkou, zda tento profil raději úplně nezrušit

Ač tak učinit nemusíte, je konečné rozhodnutí samozřejmě pouze na vás. Pokud jste dospěli k závěru, že je pro vás firemní profil na Instagramu zbytečný, přináším vám v tomto článku jednoduchý návod na to, jak jej zrušit.

Převod firemního profilu na osobní

Možná si ještě vzpomenete, že když jste si firemní profil na Instagramu zakládali, nebyl vždy firemním. Na počátku se jednalo o osobní profil, který jste museli do firemního módu přepnout. Stejně tak tedy můžete nyní přepnout firemní profil zpátky na osobní. A jak na to?

 1. Vejděte do svého firemního profilu.
 2. V pravém horním rohu klikněte na tři čárky.
 3. Z menu vyberte "Nastavení".
 4. Klikněte na "Účet".
 5. A zvolte možnost Přepnout na osobní účet.

Díky tomu je teď tento profil opět pouze osobním. Co to pro vás znamená? V tuto chvíli můžete nastavit soukromí svého profilu, a tudíž vás lidé mohou začít sledovat pouze po vašem schválení.

Takto můžete tento profil i nadále používat, ovšem už ne jako firemní, ale jako svůj osobní.

Jak úplně zrušit profil na Instagramu?

Chcete profil na Instagramu úplně zrušit? Nechcete zde být vůbec dohledatelní? Rádi byste svůj stávající profil kompletně smazali? 

 1. Přejděte na stránku k odstranění instagramového účtu
 2. Přihlaste se k účtu, který chcete trvale odstranit
 3. Z nabídky vyberte jednu z možností, proč jste se rozhodli účet smazat
 4. Pořádně si to rozmyslete, zda chcete účet skutečně definitivně deaktivovat
 5. Zadejte znovu heslo ke svému účtu 
 6. Ještě jednou si svou volbu rozmyslete
 7. A nakonec klepnutím na červené tlačítko trvale svůj Instagram účet odstraníte

Není to sice nic složitého, ovšem takováto deaktivace je již definitivní. Nelze ji vrátit zpět a vše, co jste na Instagramu měli, bude deaktivací smazáno. Proto se hodně dobře zamyslete nad tím, zda chcete skutečně svůj profil na Instagramu deaktivovat, anebo zda jej pouze dočasně odstraníte.

Dočasné odstranění instagramového profilu

Vy totiž nemusíte svůj profil na Instagramu hned definitivně odstraňovat. Můžete jej jen dočasně deaktivovat. Tato varianta se hodí pro ty, kteří si ještě svým rozhodnutím nejsou 100% jistí a neví, zda se jim Instagram přece jen nebude do budoucna hodit.

 1. Otevřete si stránku k dočasnému smazání instagramového účtu
 2. Přihlaste se na svůj Instagram účet
 3. Vyberte možnost, proč chcete profil deaktivovat
 4. Znovu zadejte heslo od svého instagramového účtu
 5. Klepnutím na modré tlačítko účet deaktivujete

Po této deaktivaci se vaše fotky, komentáře i další data skryjí. Pokud je budete chtít znovu obnovit a vrátit se zpátky do účtu, musíte se znovu přihlásit. To je vše! Tím se váš Instagram účet znovu aktivuje.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si, co je nového

Měli jste spuštěné placené kampaně v prostředí METY. Něco jste tam utratili. Jenže v den splatnosti kampaní (ať už konkrétní den v měsíci, anebo dosažení určité částky), vám z nějakého důvodu platba neproběhla. Reklamní účet se vám tedy kompletně zablokoval. Kampaně stopnuly. Co teď? Jak se to dá vyřešit? A kde můžete znovu zadat úhradu svých...

Jasně. Vy to víte. Komunikace - otevřená, upřímná, aktivní, oboustranná, přímá - je základem všech dobrých vztahů. Všech vztahů. A ano, to i těch pracovních. Spoiler: I těch, které jsou mezi vámi a agenturou, nebo třeba markeťákem externistou. Bez p̶r̶ác̶e̶ komunikace nebudou koláče...

"Opatrně na tečky a další podobné znamínka v příspěvcích, jako jsou například: ".,?!'-/" - Algoritmus to v popisku dost špatně bere. Paradoxně to může dost ovlivnit dosah příspěvku. To samé emoji "💪🏼😁🤝🏆", když je jich dva a více, pak to může negativně ovlivnit dosah příspěvku."