Jak propojit Facebook s Instagramem?

04.01.2024

Máte firemní profil na Facebooku a chcete si jej propojit s firemním profilem na Instagramu? Pak jste tady naprosto správně! V tomto článku půjdeme rovnou k jádru pudla. Žádná teorie, žádná omáčka. Jen praktický návod. Tak pojďme na to!

Propojení firemního Facebooku a firemním Instagramem

1. Jste na počítači.

2. Vejděte na Facebook - www.facebook.com

3. Překlikněte se z vašeho osobního profilu na ten firemní/podnikatelský.

4. Klikněte nahoře vpravo na profilovou fotografii vašeho firemního profilu.

5. Zvolte možnost "Nastavení a soukromí"

 6. A klikněte na položku "Nastavení"

7. V levém menu zvolte možnost "Připojené účty"

 8. A dostanete se na stránku, kde můžete pomocí modrého tlačítka "Připojit účet" propojit svůj firemní/podnikatelský facebookový profil s tím instagramovým.

9. Pro propojení těchto dvou účtů se vám objeví vyskakovací okno. Zde stačí vyplnit vaše přihlašovací údaje (Jméno a Heslo) k vašemu firemnímu/podnikatelskému instagramovému profilu (Pozor: Ne k vašemu osobnímu, ale k vašemu firemnímu! Nevadí, jestli máte firemní a osobní profil na mobilu v aplikaci propojené a jen se mezi nimi překlikáváte. Zde vložíte své přihlašovací údaje ke svému firemnímu/podnikatelskému instagramovému profilu.).

10. Jakmile přihlašovací údaje ve vyskakovacím okně vyplníte a přihlásíte se ke svému firemnímu/podnikatelskému instagramovému profilu, máte hotovo! Facebook vám automaticky tyto dva profily propojí.

Je to jednoduché jako facka!

A k čemu vám to vůbec bude dobré? Proč byste měli mít propojený firemní/podnikatelský instagramový profil s tím facebookovým?

  • Můžete zveřejňovat příspěvky na obou sítích zároveň.
  • Můžete přes tyto sítě zveřejňovat Stories.
  • Můžete reportovat výsledky z obou sítí v Přehledech na Facebooku.
  • Můžete plánovat příspěvky na Instagram z počítače přes svůj firemní facebookový profil.
  • Můžete odpovídat na zprávy a komentáře svých fanoušků na Instagramu z počítače (přes svůj firemní facebookový profil).
  • atd.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si jako první, co je nového

Meta Business Suite. Základní pracovní nástroj každého správce firemních sociálních sítí. Co v něm najdete? Jak se v něm zorientovat? Které položky jsou důležitější než jiné? Je potřeba jej znát kompletně celý? A hlavně, co zajímavého vám nabízí? Připravila jsem si pro vás tohoto jednoduchého průvodce.

Facebook PIXEL končí 31. října 2024! Přestane fungovat. Přestane sbírat výsledky. A bez něj vám nepojedou vaše konverzní kampaně na Facebooku ani na Instagramu. Není to ale konec světa! Stačí si místo něj nastavit Conversion API. Jak? A kde? V tomto článku najdete podrobný návod, jak na to.

Měli jste spuštěné placené kampaně v prostředí METY. Něco jste tam utratili. Jenže v den splatnosti kampaní (ať už konkrétní den v měsíci, anebo dosažení určité částky), vám z nějakého důvodu platba neproběhla. Reklamní účet se vám tedy kompletně zablokoval. Kampaně stopnuly. Co teď? Jak se to dá vyřešit? A kde můžete znovu zadat úhradu svých...

Jasně. Vy to víte. Komunikace - otevřená, upřímná, aktivní, oboustranná, přímá - je základem všech dobrých vztahů. Všech vztahů. A ano, to i těch pracovních. Spoiler: I těch, které jsou mezi vámi a agenturou, nebo třeba markeťákem externistou. Bez p̶r̶ác̶e̶ komunikace nebudou koláče...

"Opatrně na tečky a další podobné znamínka v příspěvcích, jako jsou například: ".,?!'-/" - Algoritmus to v popisku dost špatně bere. Paradoxně to může dost ovlivnit dosah příspěvku. To samé emoji "💪🏼😁🤝🏆", když je jich dva a více, pak to může negativně ovlivnit dosah příspěvku."

Nedávno mě jeden můj klient přivedl na zajímavou myšlenku: Lze placenými reklamami na soc. sítích dosahovat jak velmi odvážných a ambiciózních cílů, tak i extrémně vysoké kvality zacílení? Tedy, že jinými slovy budete cílit jen a pouze skutečně na ty nejlepší, nejefektivnější a zkrátka na ty nej. lidi a na nikoho jiného? A cena za výsledek...