Jak naplánovat příspěvky na Instagram z Facebooku?

12.08.2021

Instagram se stal pro řadu značek a firem důležitým marketingovým kanálem. Proto spousta správců potřebuje lépe a hlavně jednodušeji plánovat příspěvky. Jak snadno naplánovat příspěvky na Instagram přímo z Facebooku? Jak zveřejnit příspěvek na Instagramu a přitom ani neopustit Facebook nebo počítač? V tomto článku vám to prozradím.

Řešením je Creator Studio

Stále oblíbenějším nástrojem pro plánování instagramových příspěvků je Creator Studio (najdete jej na Facebooku). 

Ten v sobě zahrnuje veškeré nástroje, které jako správce sociálních sítí potřebujete, jak uvádí i samotný Facebook. K efektivnímu zveřejňování, správě, monetizaci a sledování efektivity napříč všemi vašimi facebookovými stránkami a instagramovými účty.

Plánování příspěvků a Stories na Instagram z Creator Studia 

Plánování příspěvků a Stories na Instagram z Facebooku přímo v tomto rozhraní je novinkou. Ta si však rychle mezi uživateli získala značnou oblibu. 

Výhodou je především to, že prakticky není nutné kvůli Instagramu zapínat telefon. Vše zvládnete najednou obsloužit z počítače.

Jak na plánování instagramových příspěvků v Creator Studiu?

 • Jednoduše se přepnete do firemního Creator Studia.

 • Nahoře si zvolíte ikonu Instagram (ikonka vedle symbolu pro Facebook).

 • Propojte svůj instagramový profil s Facebookem (pokud jej ještě nemáte).

 • A začněte plánovat pomocí zeleného tlačítka "Vytvořit příspěvek" nahoře vlevo.

Plánování příspěvků v Creator Studiu
Plánování příspěvků v Creator Studiu

Jak na připojení k Instagramu v Creator Studiu

Abyste mohli spravovat příspěvky, ale také kvůli získání přehledů nebo zveřejňování obsahu na Instagramu, musíte si nejprve svůj instagramový účet propojit s Creator Studiem.

Ještě než začnete s propojováním, musíte si také převést instagramový účet na firemní profil nebo účet tvůrce. Osobní profil zde bohužel propojit nelze.

Propojení instagramového účtu s Creator Studiem bez facebookové stránky:

 • Přejděte do Creator Studia.

 • Klikněte nahoře na ikonu Instagramu (vedle symbolu Facebooku).

 • Řiďte se pokyny na obrazovce a přihlaste se do Creator Studia pomocí údajů ze svého firemního instagramového účtu (uživatelské jméno a heslo).

 • Úspěšně jste propojili svůj instagramový účet.

Pokud se propojení nepodařilo:

Facebook jako možné řešení vašeho problému uvádí dvě varianty, které můžete vyzkoušet:

 • Nejprve je nutné se odhlásit z uživatelského profilu na Facebooku. Poté se můžete opět zkusit přihlásit přímo do Creator Studia pomocí instagramového uživatelského jména a hesla.

 • Zkuste si Creator Studio spustit ze soukromého nebo anonymního prohlížeče. Pak se za pomoci původních údajů pro přihlášení do Instagramu můžete přihlásit znovu.

Propojení instagramového účtu s Creator Studiem pomocí facebookové stránky:

Instagramový účet si propojíte s Creator Studiem i pomocí facebookové stránky, a to takto jednoduše:

 • Přejděte do Creator Studia.

 • Klepněte na symbol Instagramu.

 • Klepněte na volbu Připojit k Instagramu a přihlaste se příslušnými údaji k instagramovému účtu.

 • Případně můžete volbou Připojit jiný instagramový účet použít i jiný instagramový účet, než je ten, který už máte připojený. Dále postupujte dle uvedených instrukcí.

 • Volba Pokračovat s připojenými účty vám umožní spravovat více instagramových účtů najednou a na všech plánovat příspěvky nebo Stories.

Konečně už tak nemusíte přímo na Instagram. Už ani nemusíte odejít z Facebooku. Stačí vám Creator studio a pomocí pár jednoduchých kroků naplánujete příspěvky klidně na dva měsíce dopředu.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si, co je nového

Měli jste spuštěné placené kampaně v prostředí METY. Něco jste tam utratili. Jenže v den splatnosti kampaní (ať už konkrétní den v měsíci, anebo dosažení určité částky), vám z nějakého důvodu platba neproběhla. Reklamní účet se vám tedy kompletně zablokoval. Kampaně stopnuly. Co teď? Jak se to dá vyřešit? A kde můžete znovu zadat úhradu svých...

Jasně. Vy to víte. Komunikace - otevřená, upřímná, aktivní, oboustranná, přímá - je základem všech dobrých vztahů. Všech vztahů. A ano, to i těch pracovních. Spoiler: I těch, které jsou mezi vámi a agenturou, nebo třeba markeťákem externistou. Bez p̶r̶ác̶e̶ komunikace nebudou koláče...

"Opatrně na tečky a další podobné znamínka v příspěvcích, jako jsou například: ".,?!'-/" - Algoritmus to v popisku dost špatně bere. Paradoxně to může dost ovlivnit dosah příspěvku. To samé emoji "💪🏼😁🤝🏆", když je jich dva a více, pak to může negativně ovlivnit dosah příspěvku."