Facebook nám zablokoval reklamní účet. Teď po nás chce občanku. Mám mu ji dát?

22.04.2021

"Facebook nám zablokoval reklamní účet. Teď po nás chce občanku. Mám mu ji dát?" obrátila se na mě nedávno jedna klientka. V případě, že vám Facebook zablokuje reklamní účet, může se vám stát, že bude po vás následně vyžadovat váš občanský průkaz. Je bezpečné svěřovat této sociální síti doklad s osobními informacemi? Vždyť neustále slýcháme z médií, jak z Facebooku unikly osobní informace. Měli byste mu tedy kopii občanského průkazu dát? A nezcizí vám někdo citlivé údaje? Na to se podíváme právě zde.

Mám svěřit Facebooku doklad totožnosti?

Počty zablokovaných účtů v poslední době výrazně narůstají. Zejména ti, kteří jich mají více, se s určitou formou banu už setkali téměř s jistotou.

K zablokování reklamního účtu může dojít z mnoha důvodů. Typicky za tím může být například porušení zásad pro reklamu. Mezi časté důvody Facebook uvádí například zavádějící jazyk reklamy, který nadsazuje výsledky.

Jak odblokovat reklamní účet na Facebooku?

K tomu, abyste mohli účet zase odblokovat, bude po vás Facebook většinou vyžadovat váš občanský průkaz. Jenže svěřit Facebooku doklad totožnosti mnozí uživatelé váhají. Přece jen je to velice citlivý doklad a navíc neustálé z médií slýcháme, jak z Facebooku unikly data jeho uživatelů. Je tedy bezpečné svěřovat této sociální síti doklad totožnosti?

K obavám není vůbec důvod. Nemusíte se ničeho bát. Zpracování vašeho dokladu totožnosti probíhá totiž pouze za účelem ověření totožnosti správce reklamy.

Facebook tedy tyto osobní informace neposkytuje třetím stranám. Z hlediska bezpečnosti je tak zcela korektní doklad nahrát. Jak přitom tedy postupovat?

Jak postupovat při nahrávání dokladu

Doklad totožnosti je potřeba z obou stran naskenovat nebo v dostatečné kvalitě vyfotografovat. Zejména budete-li volit možnost fotografie, dbejte při jejím pořízení na dobré světelné podmínky, aby byl výsledný snímek řádně čitelný.

Zkontrolujte si, že je na dokladu vidět především jméno země, v níž hodláte spouštět reklamu. Datum platnosti dokladu též nesmí být propadlé.

Pro účel ověření vaší identity vám může posloužit i jiný doklad totožnosti než je občanský průkaz. Facebook akceptuje i řidičský průkaz nebo pas. Doklady následně odešlete prostřednictvím speciálního formuláře. Facebook může v této souvislosti vyžadovat také SMS kód nebo e-mail, případně vše dohromady.

Jak rychle bude reklamní účet odblokován?

Jestliže dodáte požadované podklady, zástupci Facebooku zpravidla účet zkontrolují během několika minut, maximálně v řádech hodin. Poté by vám účet měli bez potíží zase odblokovat.

Nemusíte se tedy ničeho bát, ani nemusíte panikařit. Pokud vám Facebook reklamní účet zablokuje, ještě to není konec světa a snadno dosáhnete jeho odblokování.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si, co je nového

Měli jste spuštěné placené kampaně v prostředí METY. Něco jste tam utratili. Jenže v den splatnosti kampaní (ať už konkrétní den v měsíci, anebo dosažení určité částky), vám z nějakého důvodu platba neproběhla. Reklamní účet se vám tedy kompletně zablokoval. Kampaně stopnuly. Co teď? Jak se to dá vyřešit? A kde můžete znovu zadat úhradu svých...

Jasně. Vy to víte. Komunikace - otevřená, upřímná, aktivní, oboustranná, přímá - je základem všech dobrých vztahů. Všech vztahů. A ano, to i těch pracovních. Spoiler: I těch, které jsou mezi vámi a agenturou, nebo třeba markeťákem externistou. Bez p̶r̶ác̶e̶ komunikace nebudou koláče...

"Opatrně na tečky a další podobné znamínka v příspěvcích, jako jsou například: ".,?!'-/" - Algoritmus to v popisku dost špatně bere. Paradoxně to může dost ovlivnit dosah příspěvku. To samé emoji "💪🏼😁🤝🏆", když je jich dva a více, pak to může negativně ovlivnit dosah příspěvku."