3 nejčastější chyby, které děláte na sociálních sítích

31.12.2020

V dnešní době by snad každý chtěl prorazit na sociálních sítích. Firmy, jednotlivci, influenceři, bloggeři, nebo třeba podnikatelé. Zdá se to totiž jako velice snadné. Zveřejníte pár příspěvků a je to! Možná se i vám zdá, že je to brnkačka, ale bohužel tomu tak vůbec není. Pokud chcete prorazit na sociálních sítích, čeká vás spousta práce. A když říkám spousta, myslím tím skutečně spousta. Pojďme se tedy společně podívat na 3 nejčastější chyby, které vám často kazí dosahy a úspěšnost na sociálních sítích.

1. Nepoužíváte funkce, které vám umožní zasáhnout větší publikum

V prvé řadě je chybou to, pokud nepoužíváte chytré funkce, které by vám umožnily zasáhnout větší publikum. O čem vlastně mluvím? Mezi tyto funkce patří například klasické hashtagy nebo označení polohy

Správně nastavené hashtagy vám totiž opravdu pomohou zvýšit dosah příspěvku

A jak používat hashtagy správně? Každý hashtag začíná symbolem #. Dále se nachází související klíčové slovo, které buď nějak souvisí s daným příspěvkem, anebo přímo s vámi. Nezapomínejte také za každým hashtagem dělat mezery

Nějak takto: #instagram #hashtag. Používání hashtagů bez mezer není správné (#instagram#hashtag). 

Označováním polohy se zase můžete přiblížit k vaší cílové skupině ve vaší lokaci. Pokud tedy máte například salon v Liberci a označujete tedy jeho polohu ve svých příspěvcích, zvýšíte si tím šance, že je uvidí vaši potenciální zákazníci nacházející se ve vaší blízkosti.

2. Přidáváte příspěvky, které jsou mimo vaši cílovou skupinu

Druhou velkou chybou na sociálních sítích bývá zveřejňování obsahu, který ale vůbec není mířený na vaši cílovou skupinu.

Ve světě sociálních sítí je spousta trendů a téměř každý den vznikají nové. Challenge, soutěže, gify, memečka, atp. 

Nenechte se jimi ovšem strhnout a zveřejňujte na svém profilu opravdu jen to, co je v souladu s vaší "cílovkou". Zbytečnými pokusy o zaujetí co nejširšího publika si můžete spíše uškodit. Časem se váš dosah může snižovat a nebude zajímat ani ty lidi, kteří vás již sledují.

Myslete proto vždy na to, že zveřejňujete příspěvky hlavně pro své zákazníky, spotřebitele, případně kolegy, nikoliv pro sebe, své kamarády, nebo své děti. Proto zveřejňujte pouze to, co vaši cílovou skupinu skutečně zajímá.

3. Nejste dostatečně osobní

Ať už chcete být úspěšná firma nebo influencer, měli byste lidem jednou za čas ukázat také to, co je pod pokličkou

Ukázat záběry z toho, jak vznikají vaše fotografie a projekty, na kterých pracujete, nebo to rovnou předvést na videu. Skvělý doplněk je vést si vlastní blog ve formě například Stories, na kterém můžete oslovit o něco širší publikum.

Nebojte se vaše fanoušky pozvat do zákulisí a ukázat jim, že i vy jste obyčejní lidi z masa a kostí. Přiblížíte se tak více vašim fanouškům a můžete tak zaujmout i ty, kteří by si vás jinak nevšimli.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si, co je nového

Jasně. Vy to víte. Komunikace - otevřená, upřímná, aktivní, oboustranná, přímá - je základem všech dobrých vztahů. Všech vztahů. A ano, to i těch pracovních. Spoiler: I těch, které jsou mezi vámi a agenturou, nebo třeba markeťákem externistou. Bez p̶r̶ác̶e̶ komunikace nebudou koláče...

"Opatrně na tečky a další podobné znamínka v příspěvcích, jako jsou například: ".,?!'-/" - Algoritmus to v popisku dost špatně bere. Paradoxně to může dost ovlivnit dosah příspěvku. To samé emoji "💪🏼😁🤝🏆", když je jich dva a více, pak to může negativně ovlivnit dosah příspěvku."

Nedávno mě jeden můj klient přivedl na zajímavou myšlenku: Lze placenými reklamami na soc. sítích dosahovat jak velmi odvážných a ambiciózních cílů, tak i extrémně vysoké kvality zacílení? Tedy, že jinými slovy budete cílit jen a pouze skutečně na ty nejlepší, nejefektivnější a zkrátka na ty nej. lidi a na nikoho jiného? A cena za výsledek...