Praktický návod: Jak nastavit platby na Facebooku?

13.01.2022

Na Facebooku je potřeba si mimo jiného i správně nastavit platby. Jak na to? Jak si správně nastavit platby za reklamy na Facebooku? A proč je to vlastně nezbytné? Čtěte dále a vše se dozvíte.

Proč je potřeba si platby na Facebooku nastavit správně

Nastavení plateb je na Facebooku mimořádně důležité zejména kvůli placení firemní inzerce. Neúspěšná platba totiž může vyvolat pozastavení reklamy a v konečném důsledku také zhoršení výsledků. Reklama jednoduše přestane fungovat, dokud se vám nepodaří váš problém vyřešit.

Proč se reklamy na Facebooku nezaplatily?

Obvyklým důvodem, proč se vám reklamy na Facebooku nezaplatí, je limit na některých kreditních kartách. Částku je potřeba změnit, aby odpovídala výši sumy, která se bude účtovat za jednu transakci. Při snížení se změna projeví okamžitě, u zvýšení může změna trvat.

Důvodem pro selhání platby za vaši facebookovou reklamu však může být kromě nevhodně nastavených limitů také nedostatek finančních prostředků na vaší kreditní nebo debetní kartě či problém se zpracováním nebo ověřením karty. 

Příčinou potíží dále mohou být i nesprávné údaje o bankovním účtu.

Jak na optimální nastavení plateb na Facebooku

  • Vstupte do Business Manageru/Správce reklam.

  • Klikněte nahoře v levé části na symbol tří čárek.

  • V menu zvolte možnost Vyúčtování.

  • Na nové stránce klikněte nahoře v pravé části na položku "Nastavení plateb".

  • V této části je možné libovolně upravovat, jakým způsobem vám Facebook bude vyúčtovávat peníze.
    V prvé řadě je zde možné zadat, kdy bude síť prostředky strhávat. Nastavit si můžete několik možností, například každý poslední den v měsíci, případně po dosažení částky 5 000 Kč.
    Dále je zde možné definovat, z jaké platební karty se budou peníze strhávat či které fakturační údaje budou na faktuře od Facebooku.

Pár slov závěrem

Správné nastavení plateb vám významně ovlivní výkonnost vašich reklam na Facebooku, a tím v konečném důsledku i úspěšnost vašeho podnikání. Vždy si proto ověřte, že je máte nastavené tak, jak potřebujete. Hlavně si pohlídejte dostatek prostředků na platební kartě a nastavené limity na kartě.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si jako první, co je nového

Měli jste spuštěnou reklamu na Facebooku? A teď na vás tlačí vaše účetní, že jí musíte přeposlat své faktury z Facebooku? Jenže je nikde nevidíte, ani nedokážete najít?! Díky tomuto článku je lehce najdete.

Business Manager, Meta Business Suite, Ads Manager, Facebook Page... Pojmů souvisejících se správou vašeho firemního profilu na soc. sítí je nespočet. A čím víc jich je a čím jsou si podobnější, tím rychleji se v nich můžete ztratit. Pojďme si proto jednou provždy vysvětlit, co to vlastně je ten podivný Business Manager, co má společného s Meta...

Máte firemní profil na Facebooku a chcete si jej propojit s firemním profilem na Instagramu? Pak jste tady naprosto správně! V tomto článku půjdeme rovnou k jádru pudla. Žádná teorie, žádná omáčka. Jen praktický návod. Tak pojďme na to!

Prodeje. Asi jedna z prvních věcí, která vás napadne na otázku - Proč je dobré mít reklamu na Facebooku? Jenže to není jediný důvod, proč byste zde (a potažmo na různých soc. sítích) měli reklamu mít. V tomto článku jsem se o tom rozepsala více. Pojďte odhalit dalších 5 klíčových důvodů, proč je dobré inzerovat na Facebooku.

Možná jste už o tom někdy slyšeli - když zasáhnete do nastavení reklamy na Facebooku, vyresetuje to její dosavadní výsledky a vrátí jí to do fáze učení. Co konkrétně ale resetuje fázi učení? To bude mým dnešním tématem.