Jak zrušit reklamy na Messengeru

28.11.2019

Nastavujete reklamy na Facebooku, ale chcete, aby se zobrazovaly pouze na úvodní stránce, případně třeba v pravém sloupci? Anebo jste již reklamu nastavili, ovšem všimli jste si, že běží i na Massengeru, kde ji nechcete? Jak zrušit reklamy na Messengeru? To bude hlavní téma mého dnešního článku. Opět si to vezmeme velice jednoduše, stručně a jasně. Tak pojďme na to!

Jak zrušit reklamy na Messengeru
Jak zrušit reklamy na Messengeru

Facebookové reklamy na Messengeru

Možná už víte, že reklamy na Facebooku nejsou pouze o reklamách na hlavní stránce, tedy v Newsfeedu vašich fanoušků. Celkem se vaše reklama může zobrazovat na 17 místech. Jmenovitě:

 • Messenger doručené zprávy
 • Oddíl Prozkoumat na Instagramu
 • Pravý sloupec na Facebooku
 • Facebook videokanály
 • Facebook Marketplace
 • Kanál Instagramu
 • Kanál vybraných příspěvků na Facebooku
 • Messenger Stories
 • Instagram Stories
 • Facebook Stories
 • Instreamová videa pro Facebook
 • Výsledky hledání na Facebooku
 • Sponzorované zprávy v Messengeru
 • Facebook Rychlé články
 • Instreamová videa pro Audience Network
 • Videoreklamy s odměnou za zhlédnutí v Audience Network
 • Nativní, bannerová a vsunutá reklama v Audience Network

To, kde se vaše reklama zobrazí, můžete samozřejmě ovlivnit. Začátečníci většinou kliknou na "Automatická umístění", protože je to nejjednodušší. Ti pokročilejší už potom upravují umístění ručně výběrem z výše uvedených možností, pomocí možnosti "Upravit umístění".

Jak zrušit reklamy na Messengeru

Ať už nechcete, aby se vaše reklamy zobrazovaly na Messengeru, anebo naopak chcete, aby se zobrazovaly pouze zde, přejdeme nyní do nastavení vaší reklamy, tedy do Správce reklam. 

U reklamy nově nastavované tyto možnosti najdete v Umístění reklamy. U reklamy stávající to najdete v Upravení reklamy v sekci Umístění.

 1. Zde zvolte možnost "Upravit ručně".
 2. Ručně odškrtněte možnost "Messenger", aby nebyla (či chcete-li aby byla pouze tato možnost) označena.
 3. Potvrďte a uložte.
Návod jak zrušit reklamu v Messengeru
Návod jak zrušit reklamu v Messengeru

Díky tomu se vaše reklama bude zobrazovat skutečně jen na tom místě, které pro svou komunikaci chcete.

Můžete také vytvořit několik sad reklam, každou třeba s trochu odlišným obrázkem nebo trochu jiným textem, a každou můžete umístit na jiné místo v rámci těchto sociálních sítí. 

Jen si dejte pozor na to, že pro každé umístění je potřeba zvolit jinak velkou grafikou či jiný formát fotografie. Nejlépe se to ukazuje na podobě příspěvku na Newsfeed a do Instagram Stories:

Podoba reklamy v Newsfeed
Podoba reklamy v Newsfeed
Podoba reklamy v Instagram Stories
Podoba reklamy v Instagram Stories

Vidíte, že na Newsfeed je potřeba fotografie spíše obdélníková, případně čtvercová, kdežto do Instagram Stories je nejlepší fotka na výšku

Ač si Facebook dokáže danou fotografii automaticky přizpůsobit tomu či onomu typu reklamy, je vždy nejlepší vkládat správný rozměr fotografie do konkrétního typu reklamy. O specifických rozměrech do té či oné reklamy si ale povíme někdy příště.

Facebooková reklama na Messengeru

Jak to, že je možné vložit facebookovou reklamu na Messenger? Jak to, že se může zobrazovat reklama z Facebooku i na Instagramu, když je to úplně jiná sociální síť?

Je tomu tak proto, že Facebook už dávno není jen o Facebooku jako takovém. Facebook totiž vlastní i onen Messenger nebo Instagram. 

Facebook se za roky své existence řádně rozrostl a nyní pod něj spadá víc než jen samotný Facebook. Proto je možné reklamy vkládat i na tyto ostatní platformy, neboť i ty dnes spadají pod Facebook.

Teď už tedy víte, jak zrušit reklamy na Messengeru. Pokud byste si s tím přece jen nevěděli rady, s klidem se na mě obraťte. Ráda vám s tím pomůžu.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si, co je nového

Hashtag. Setkali jste se nyní s tímto pojmem poprvé v životě? Zaujalo vás to? Co to vlastně ten hashtag je? Jak se správně používá? A k čemu vám vůbec bude dobrý? To všechno se dozvíte právě zde.

V dnešní době by snad každý chtěl prorazit na sociálních sítích. Firmy, jednotlivci, influenceři, bloggeři, nebo třeba podnikatelé. Zdá se to totiž jako velice snadné. Zveřejníte pár příspěvků a je to! Možná se i vám zdá, že je to brnkačka, ale bohužel tomu tak vůbec není. Pokud chcete prorazit na sociálních sítích, čeká vás spousta práce. A...

Máte Instagram a rádi byste, aby byl jeho dosah co největší? Chtěli byste si zde vybudovat pořádnou fanouškovskou základnu, ale nevíte jak? Hledáte způsoby, jak zvýšit sledovanost na svém Instagramu? Pak jste tady naprosto správně! Není to zase až tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát. V tomto článku vám k tomu dám jednoduchý návod....