Jak zrušit reklamy na Messengeru

28.11.2019

Nastavujete reklamy na Facebooku, ale chcete, aby se zobrazovaly pouze na úvodní stránce, případně třeba v pravém sloupci? Anebo jste již reklamu nastavili, ovšem všimli jste si, že běží i na Massengeru, kde ji nechcete? Jak zrušit reklamy na Messengeru? To bude hlavní téma mého dnešního článku. Opět si to vezmeme velice jednoduše, stručně a jasně. Tak pojďme na to!

Jak zrušit reklamy na Messengeru
Jak zrušit reklamy na Messengeru

Facebookové reklamy na Messengeru

Možná už víte, že reklamy na Facebooku nejsou pouze o reklamách na hlavní stránce, tedy v Newsfeedu vašich fanoušků. Celkem se vaše reklama může zobrazovat na 17 místech. Jmenovitě:

 • Messenger doručené zprávy
 • Oddíl Prozkoumat na Instagramu
 • Pravý sloupec na Facebooku
 • Facebook videokanály
 • Facebook Marketplace
 • Kanál Instagramu
 • Kanál vybraných příspěvků na Facebooku
 • Messenger Stories
 • Instagram Stories
 • Facebook Stories
 • Instreamová videa pro Facebook
 • Výsledky hledání na Facebooku
 • Sponzorované zprávy v Messengeru
 • Facebook Rychlé články
 • Instreamová videa pro Audience Network
 • Videoreklamy s odměnou za zhlédnutí v Audience Network
 • Nativní, bannerová a vsunutá reklama v Audience Network

To, kde se vaše reklama zobrazí, můžete samozřejmě ovlivnit. Začátečníci většinou kliknou na "Automatická umístění", protože je to nejjednodušší. Ti pokročilejší už potom upravují umístění ručně výběrem z výše uvedených možností, pomocí možnosti "Upravit umístění".

Jak zrušit reklamy na Messengeru

Ať už nechcete, aby se vaše reklamy zobrazovaly na Messengeru, anebo naopak chcete, aby se zobrazovaly pouze zde, přejdeme nyní do nastavení vaší reklamy, tedy do Správce reklam. 

U reklamy nově nastavované tyto možnosti najdete v Umístění reklamy. U reklamy stávající to najdete v Upravení reklamy v sekci Umístění.

 1. Zde zvolte možnost "Upravit ručně".
 2. Ručně odškrtněte možnost "Messenger", aby nebyla (či chcete-li aby byla pouze tato možnost) označena.
 3. Potvrďte a uložte.
Návod jak zrušit reklamu v Messengeru
Návod jak zrušit reklamu v Messengeru

Díky tomu se vaše reklama bude zobrazovat skutečně jen na tom místě, které pro svou komunikaci chcete.

Můžete také vytvořit několik sad reklam, každou třeba s trochu odlišným obrázkem nebo trochu jiným textem, a každou můžete umístit na jiné místo v rámci těchto sociálních sítí. 

Jen si dejte pozor na to, že pro každé umístění je potřeba zvolit jinak velkou grafikou či jiný formát fotografie. Nejlépe se to ukazuje na podobě příspěvku na Newsfeed a do Instagram Stories:

Podoba reklamy v Newsfeed
Podoba reklamy v Newsfeed
Podoba reklamy v Instagram Stories
Podoba reklamy v Instagram Stories

Vidíte, že na Newsfeed je potřeba fotografie spíše obdélníková, případně čtvercová, kdežto do Instagram Stories je nejlepší fotka na výšku

Ač si Facebook dokáže danou fotografii automaticky přizpůsobit tomu či onomu typu reklamy, je vždy nejlepší vkládat správný rozměr fotografie do konkrétního typu reklamy. O specifických rozměrech do té či oné reklamy si ale povíme někdy příště.

Facebooková reklama na Messengeru

Jak to, že je možné vložit facebookovou reklamu na Messenger? Jak to, že se může zobrazovat reklama z Facebooku i na Instagramu, když je to úplně jiná sociální síť?

Je tomu tak proto, že Facebook už dávno není jen o Facebooku jako takovém. Facebook totiž vlastní i onen Messenger nebo Instagram. 

Facebook se za roky své existence řádně rozrostl a nyní pod něj spadá víc než jen samotný Facebook. Proto je možné reklamy vkládat i na tyto ostatní platformy, neboť i ty dnes spadají pod Facebook.

Teď už tedy víte, jak zrušit reklamy na Messengeru. Pokud byste si s tím přece jen nevěděli rady, s klidem se na mě obraťte. Ráda vám s tím pomůžu.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si, co je nového

Abyste mohli plně využívat možností Facebook Business Manageru a prostřednictvím placené reklamy zde oslovovat své potencionální zákazníky, je třeba mít fungující reklamní účet. To je naprostý základ. Často se ovšem stává, že facebookoví administrátoři reklamní účet zablokují. A věřte mi, že stát se to může i vám. V takové chvíli ale není potřeba...

Jste v situaci, kdy potřebujete sehnat nové zaměstnance a chcete využít sílu Facebooku? Facebook je sociální síť, kterou tvoří více než dvě miliardy uživatelů. Mimo komunikaci a sdílení příspěvků ovšem může sloužit také jako tržiště či burza práce.

V dnešním článku se opět vrátím do oblasti placené reklamy na Facebooku. Je to totiž jeden z nejúčinnějších a nejvyužívanějších nástrojů většiny českých firem. Ať už využíváte propagace příspěvků, sponzoringu facebookového profilu, podpory svých produktů, anebo propagace svých webových stránek.