Jak najít skvělého správce sociálních sítí?

29.07.2021

Sociální sítě jsou jedním z největších trendů moderní doby. Můžete na nich nejen nalézt, ale hlavně oslovit stovky miliónů uživatelů z celého světa. Proto jsou dnes jedním z nejoblíbenějších marketingových prostředků. 

Proč být na sociálních sítích?

Sociální sítě vám mohou pomoci analyzovat určitou skupinu lidí a podle toho propagovat vaši společnost. Pečlivě promyšlená marketingová strategie na sociálních sítích však vyžaduje velké množství času a úsilí, na které majitelé ať už těch větších, ale i menších firem nemají mnohdy dostatek času ani prostoru. 

Správu vašich profilů může obstarat profesionální správce sociálních sítí

Většina z nich se proto obrací na specializované odborníky, správce sociálních sítí, kteří je této náročné, avšak nezbytné práce ušetří. Najít ovšem takového člověka není vůbec jednoduché.

Správný správce sociálních sítí je totiž člověk, který by měl ovládat mnoho rozličných dovedností. 

Jaké kvality a dovednosti by měl mít správce sociálních sítí?

V prvé řadě by měl být dobrým copywriterem, tedy ovládat psaní, přičemž jeho texty musí být stoprocentně originální, čtivé, poutavé a zajímavé

Dále by měl být kreativní, tedy nekopírovat jiné uživatele a nevymýšlet to, co již bylo vymyšleno. Zkrátka se snažit zaujmout vaše fanoušky a zákazníky novým nápadem

Dále je na scéně grafika. Velmi podstatná část, kterou by stoprocentně měl váš správce sociálních sítí ovládat. Grafika je totiž to, co na první pohled vaše potencionální zákazníky zaujme. Přesně by měl tedy vědět, jak rozložit text a k němu doplnit fotografii, aby to bylo kompozičně správně a našemu oku to " lahodilo" . 

Kromě těchto nezbytných dovedností by měl být také skvělý analytik, manažer, PPC specialista a komunitní manažer

Správce sociálních sítí = superhrdina

Nalijme si čistého vína, na jednoho člověka je to opravdu velká nálož dovedností a sehnat takového " superhrdinu", který bude tyto všechny úkony ovládat, může být skutečně oříšek.

Hledání správce s těmito super-schopnostmi

Než někoho takového najdete, může vám to zabrat nějaký čas. Proto se mnoho majitelů firem rozhodne tuto práci alespoň částečně dělat sami. 

Pokud jste se tak rozhodli i vy, existuje množství programů a aplikací, které vám mohou ušetřit čas s tvorbou a publikováním příspěvků. Je však dobré si předem hodně dobře rozmyslet, zda to skutečně zvládnete, abyste své firmě zbytečně nedělali špatnou reklamu.

Jsem vám k dispozici!

A pokud už nechcete dále hledat svého správce sociálních sítí, s klidem se obraťte na mě. Správou sociálních sítí se zabývám už od roku 2015. Postarám se vám nejen o Facebook, ale také třeba o Instagram či LinkedIn. Budu se těšit na případnou spolupráci.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si, co je nového

Možná jste už o tom někdy slyšeli - když zasáhnete do nastavení reklamy na Facebooku, vyresetuje to její dosavadní výsledky a vrátí jí to do fáze učení. Co konkrétně ale resetuje fázi učení? To bude mým dnešním tématem.

Je to jeden z faktorů, který nedokážete ovlivnit. Přitom někdy ovlivňuje vás a výsledky vašich reklam, a to nejen na soc. sítích. Počasí. Určitě už jste někdy slyšeli, že i počasí může mít vliv na výsledky vašich reklam. Ovšem jak? Do jaké míry? A jak s tím můžete do budoucna pracovat a plánovat? V tomto článku se to pokusím rozklíčovat....

Cítíte to? To už nám rok 2024 dýchá na záda. Zdá se to jako naprosto neuvěřitelné, ale už za pouhých 52 dní je tady nový rok 2024. A stejně jako jakýkoliv jiný předcházející rok, tak i ten s číslovkou 2024 přinese spoustu marketingových akcí, událostí a aktivit. Pojďme se na ně tedy s předstihem podívat, abyste se na ně mohli už teď připravit....