Jak vytvořit příspěvek na Facebooku v jiném jazyce?

25.07.2019

Expandovali jste? Rozšířili jste své podnikatelské pole působnosti do zahraničí? Chcete oslovit svým obsahem a svými příspěvky i cizince? Zkrátka a dobře - chcete na Facebooku postovat nejen v češtině, ale také v dalších jazycích? Pak jste tady naprosto správně. Ukážu vám totiž praktický postup, jak na to.

Zapněte si možnost přidávat příspěvky ve více jazycích

Předpokládejme, že už firemní facebookový profil máte založený. Již jste na něm nějakou dobu aktivní a nyní chcete začít přidávat příspěvky i v jiných jazycích než jen v češtině.

Pak si budete muset tuto možnost nejprve zapnout.

 1. Vejděte na svůj firemní facebookový profil.
 2. Klikněte nahoře vpravo na "Nastavení".
 3. A hned v první kategorii "Obecné" najdete trochu níže na stránce možnost "Přidávat příspěvky ve více jazycích".
 4. Tuto možnost zaktivujete pomocí modrého tlačítka "Upravit".

Díky tomu si zapnete možnost přidávat příspěvky na facebooku ve více jazycích než jen v češtině.

Jak zveřejnit na Facebooku post v různých jazycích?

Nyní přejdeme k samotnému přidávání příspěvků v různých jazycích. Vraťte se zpátky na úvodní stránku svého firemního profilu. Pod Úvodní fotografií vidíte jako obvykle okénko pro vkládání příspěvků. Zde nejprve začněte psát příspěvek klasicky v češtině. 

Jakmile máte příspěvek v češtině napsán, klikněte na drobnou šedou poznámku v pravém dolním rohu "Napsat příspěvek v jiném jazyce". Zde si můžete vybrat prakticky ze všech světových jazyků další. 

V jakých jazycích můžete psát příspěvky na Facebooku?

Na výběr zde máte klasicky angličtinu, němčinu, španělštinu, francouzštinu, ale také například chorvatštinu, finštinu, malajštinu či čínštinu. Možností je zde skutečně požehnaně. Prakticky v jakémkoliv jazyce můžete svůj příspěvek vytvořit a zveřejnit.

K čemu je to dobré?!

Ptáte se teď, proč byste vlastně měli tuto možnost vůbec využívat?! Proč nestačí daný příspěvek zveřejnit normálně pouze v angličtině a toto všechno okolo neřešit?!

Má to dva důvody:

 1. Pokud takto zvolíte jazyk daného příspěvku, zobrazí se příspěvek v daném jazyce pouze těm lidem, kteří jej mají zvolený jako svůj hlavní na Facebooku.
  To znamená, že ti fanoušci, kteří mají na Facebooku zvolený jako hlavní jazyk češtinu, uvidí příspěvek automaticky v češtině. Ti, kteří mají na Facebooku zvolený jako hlavní jazyk angličtinu, uvidí příspěvek automaticky v angličtině. Ti, kteří mají na Facebooku zvolený jako hlavní jazyk němčinu, uvidí příspěvek v němčině. Atp. 
  Nebudou si muset nic přepínat ani překládat. Všechno se jim automaticky zobrazí. A to je samozřejmě pro vaše fanoušky velice příjemné.
 2. Zadruhé se vám automaticky příspěvek přeloží do daného jazyka. Neříkám, že je tento překlad vždy bezchybný a dokonalý, ale v mnohých chvílích vám ušetří hodiny času.
  Vy příspěvek napíšete pouze v češtině a o další jazyky se (do jisté míry) už nestaráte.
  Pokud s automatickým překladem nebudete spokojeni, můžete jej samozřejmě poupravit, či kompletně přepsat. Stačí pouze na daný překlad kliknout. 

Facebookové příspěvky v cizích jazycích

Psát příspěvky v různých jazycích doporučuji především nadnárodním společnostem, které cílí i na zahraniční klientelu. A nemusí to být pouze klientela z USA nebo z Asie. Už i třeba slovenská či polská klientela si zaslouží příspěvky ve svém rodném jazyce. 

Ano, tito fanoušci sice rozumí i češtině, ale bude pro ně přece jen mnohem příjemnější přečíst si, co je u vás nového, jaký nový produkt nabízíte, anebo jakou novou slevu jste si pro ně připravili, v jejich rodném jazyce.

Zároveň tak nebudete muset daný příspěvek zveřejňovat několikrát v různých jazycích, ale zveřejníte jej pouze jednou a do různých jazyků se už vašim fanouškům přeloží a převede sám, automaticky, jak jsem uvedla výše.

Pokud ale fanoušky ze zahraničí nemáte, anebo cílíte pouze na český trh, pak se touto možností zabývat nemusíte. Žádné "plusové" body za příspěvky ve vícero jazycích nezískáte. Naopak pro český trh platí - zveřejňovat příspěvky kvalitní s minimem gramatických a stylistických chyb.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si, co je nového

Abyste mohli plně využívat možností Facebook Business Manageru a prostřednictvím placené reklamy zde oslovovat své potencionální zákazníky, je třeba mít fungující reklamní účet. To je naprostý základ. Často se ovšem stává, že facebookoví administrátoři reklamní účet zablokují. A věřte mi, že stát se to může i vám. V takové chvíli ale není potřeba...

Jste v situaci, kdy potřebujete sehnat nové zaměstnance a chcete využít sílu Facebooku? Facebook je sociální síť, kterou tvoří více než dvě miliardy uživatelů. Mimo komunikaci a sdílení příspěvků ovšem může sloužit také jako tržiště či burza práce.

V dnešním článku se opět vrátím do oblasti placené reklamy na Facebooku. Je to totiž jeden z nejúčinnějších a nejvyužívanějších nástrojů většiny českých firem. Ať už využíváte propagace příspěvků, sponzoringu facebookového profilu, podpory svých produktů, anebo propagace svých webových stránek.