Jak vytvořit příspěvek na Facebooku v jiném jazyce?

25.07.2019

Expandovali jste? Rozšířili jste své podnikatelské pole působnosti do zahraničí? Chcete oslovit svým obsahem a svými příspěvky i cizince? Zkrátka a dobře - chcete na Facebooku postovat nejen v češtině, ale také v dalších jazycích? Pak jste tady naprosto správně. Ukážu vám totiž praktický postup, jak na to.

Zapněte si možnost přidávat příspěvky ve více jazycích

Předpokládejme, že už firemní facebookový profil máte založený. Již jste na něm nějakou dobu aktivní a nyní chcete začít přidávat příspěvky i v jiných jazycích než jen v češtině.

Pak si budete muset tuto možnost nejprve zapnout.

 1. Vejděte na svůj firemní facebookový profil.
 2. Klikněte nahoře vpravo na "Nastavení".
 3. A hned v první kategorii "Obecné" najdete trochu níže na stránce možnost "Přidávat příspěvky ve více jazycích".
 4. Tuto možnost zaktivujete pomocí modrého tlačítka "Upravit".

Díky tomu si zapnete možnost přidávat příspěvky na facebooku ve více jazycích než jen v češtině.

Jak zveřejnit na Facebooku post v různých jazycích?

Nyní přejdeme k samotnému přidávání příspěvků v různých jazycích. Vraťte se zpátky na úvodní stránku svého firemního profilu. Pod Úvodní fotografií vidíte jako obvykle okénko pro vkládání příspěvků. Zde nejprve začněte psát příspěvek klasicky v češtině. 

Jakmile máte příspěvek v češtině napsán, klikněte na drobnou šedou poznámku v pravém dolním rohu "Napsat příspěvek v jiném jazyce". Zde si můžete vybrat prakticky ze všech světových jazyků další. 

V jakých jazycích můžete psát příspěvky na Facebooku?

Na výběr zde máte klasicky angličtinu, němčinu, španělštinu, francouzštinu, ale také například chorvatštinu, finštinu, malajštinu či čínštinu. Možností je zde skutečně požehnaně. Prakticky v jakémkoliv jazyce můžete svůj příspěvek vytvořit a zveřejnit.

K čemu je to dobré?!

Ptáte se teď, proč byste vlastně měli tuto možnost vůbec využívat?! Proč nestačí daný příspěvek zveřejnit normálně pouze v angličtině a toto všechno okolo neřešit?!

Má to dva důvody:

 1. Pokud takto zvolíte jazyk daného příspěvku, zobrazí se příspěvek v daném jazyce pouze těm lidem, kteří jej mají zvolený jako svůj hlavní na Facebooku.
  To znamená, že ti fanoušci, kteří mají na Facebooku zvolený jako hlavní jazyk češtinu, uvidí příspěvek automaticky v češtině. Ti, kteří mají na Facebooku zvolený jako hlavní jazyk angličtinu, uvidí příspěvek automaticky v angličtině. Ti, kteří mají na Facebooku zvolený jako hlavní jazyk němčinu, uvidí příspěvek v němčině. Atp. 
  Nebudou si muset nic přepínat ani překládat. Všechno se jim automaticky zobrazí. A to je samozřejmě pro vaše fanoušky velice příjemné.
 2. Zadruhé se vám automaticky příspěvek přeloží do daného jazyka. Neříkám, že je tento překlad vždy bezchybný a dokonalý, ale v mnohých chvílích vám ušetří hodiny času.
  Vy příspěvek napíšete pouze v češtině a o další jazyky se (do jisté míry) už nestaráte.
  Pokud s automatickým překladem nebudete spokojeni, můžete jej samozřejmě poupravit, či kompletně přepsat. Stačí pouze na daný překlad kliknout. 

Facebookové příspěvky v cizích jazycích

Psát příspěvky v různých jazycích doporučuji především nadnárodním společnostem, které cílí i na zahraniční klientelu. A nemusí to být pouze klientela z USA nebo z Asie. Už i třeba slovenská či polská klientela si zaslouží příspěvky ve svém rodném jazyce. 

Ano, tito fanoušci sice rozumí i češtině, ale bude pro ně přece jen mnohem příjemnější přečíst si, co je u vás nového, jaký nový produkt nabízíte, anebo jakou novou slevu jste si pro ně připravili, v jejich rodném jazyce.

Zároveň tak nebudete muset daný příspěvek zveřejňovat několikrát v různých jazycích, ale zveřejníte jej pouze jednou a do různých jazyků se už vašim fanouškům přeloží a převede sám, automaticky, jak jsem uvedla výše.

Pokud ale fanoušky ze zahraničí nemáte, anebo cílíte pouze na český trh, pak se touto možností zabývat nemusíte. Žádné "plusové" body za příspěvky ve vícero jazycích nezískáte. Naopak pro český trh platí - zveřejňovat příspěvky kvalitní s minimem gramatických a stylistických chyb.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si, co je nového

Hashtag. Setkali jste se nyní s tímto pojmem poprvé v životě? Zaujalo vás to? Co to vlastně ten hashtag je? Jak se správně používá? A k čemu vám vůbec bude dobrý? To všechno se dozvíte právě zde.

V dnešní době by snad každý chtěl prorazit na sociálních sítích. Firmy, jednotlivci, influenceři, bloggeři, nebo třeba podnikatelé. Zdá se to totiž jako velice snadné. Zveřejníte pár příspěvků a je to! Možná se i vám zdá, že je to brnkačka, ale bohužel tomu tak vůbec není. Pokud chcete prorazit na sociálních sítích, čeká vás spousta práce. A...

Máte Instagram a rádi byste, aby byl jeho dosah co největší? Chtěli byste si zde vybudovat pořádnou fanouškovskou základnu, ale nevíte jak? Hledáte způsoby, jak zvýšit sledovanost na svém Instagramu? Pak jste tady naprosto správně! Není to zase až tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát. V tomto článku vám k tomu dám jednoduchý návod....