Jak přidat na Facebook záložku Instagramu nebo Youtube?

27.06.2019

Máte profil na Facebooku a zároveň i na Instagramu? Propojili jste v Nastavení oba tyto profily a nyní byste o tom ještě chtěli dát vědět svým fanouškům? Ano, můžete pravidelně zveřejňovat příspěvky o tom, že vás vaši fanoušci najdou také na Instagramu, ale můžete to udělat i jinak, velice elegantním způsobem - přidáním záložky "Instagram" na svůj facebookový profil. Jak? To vám odhalím v tomto článku.

Personalizované záložky na Facebooku

Na svůj firemní facebookový profil si můžete velice jednoduše přidat záložky hned z několika sociálních sítí:

  • Pinterest
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube

Existuje mnoho způsobů, jak na to, ale já vám ukážu ten můj, řekla bych, že i ten nejjednodušší. A to pomocí externí služby Woobox, která je úplně zdarma.

Přidání záložky na Facebook pomocí Woobox

  1. Nejprve si založte na Woobox.com svůj účet. Doporučuji založit jej ihned pomocí facebookového účtu. Díky tomu se okamžitě propojí vámi spravované stránky s účtem na Woobox.
  2. Nahoře vpravo si vyberte firemní profil, ke kterému budete chtít záložku vytvořit.
  3. V horním menu vyberte "Static Tabs".
  4. Napravo klikněte na "+ Create a New Tab" a zde vyberte sociální síť, kterou budete chtít s facebookem propojit. V našem případě to bude "Instagram Tab".
  5. Nyní vepíšete přihlašovací údaje ke svému firemnímu instagramovému účtu a vše uložíte.

A to je vše.

Jakmile se vrátíte na svůj firemní facebookový profil, už tam na vás bude čekat záložka Instagram

V tuto chvíli se bude nacházet na posledním místě ze všech záložek. Pokud ji chcete posunout výše, stačí vejít do Nastavení (přímo na Facebooku, u vašeho firemního účtu) a zde do "Šablony a karty". 

Tady můžete velice jednoduše měnit pořadí záložek na profilu nebo určovat, jaké záložky zde budete mít a jaké odstraníte.

Jak přidat na Facebook záložku Youtube? 

Stejným způsobem, jaký jsem vám nyní popsala, můžete na svůj firemní facebookový profil přidávat také záložky z Youtube nebo třeba z Twitteru. Je to velice snadné a zvládne to naprosto každý.

Pozor! Záložky nepřidávejte za každou cenu!

Ovšem pozor. Ač je tento postup snadný jako facka, nemá cenu přidávat na váš profil záložky ze všech sociálních sítí. A to z jednoho prostého důvodu - pokud tyto sítě naplno nevyužíváte, je naprosto zbytečné na ně vaše fanoušky odkazovat

To samé samozřejmě platí i u zmíněného Instagramu. Pokud Instagram pro firemní účely nevyužíváte, nepřidáváte zde žádný obsah a pouze jste si na něm kdysi založili účet, který je ale vesměs neaktivní, pak je naprosto zbytečné a dokonce nelogické odkazovat na něj své fanoušky na Facebooku.

Platí tedy pravidlo - přidejte si na firemní Facebook záložku takové sociální sítě, kterou aktivně využíváte. Jinak to nemá smysl.

Aplikace Woobox

Pokud budete na Wooboxu, přes který jste si před chvílí přidali záložku na svůj facebookový profil, trochu šmejdit, zjistíte, že toho umí mnohem, mnohem víc, než jen obyčejné záložky.  Woobox můžete využít i pro tvorbu kampaní na sociálních sítí nebo pro plánování postů. O jeho možnostech a dalším využití si ale povíme někdy příště.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si, co je nového

Název firemního profilu na Facebooku. Jedna z nejdůležitějších věcí v rámci firemního marketingu. Je to totiž právě název, který vidí vaši fanoušci jako první. Může odhalovat obsah vašeho profilu, přibližovat obor vašeho podnikání, anebo jednoduše odkazovat na vaši firmu. Někdy je to s názvem firemního profilu velice jednoduché - prostě to bude ...

Často se setkávám s otázkou, zda je Facebook, či všeobecně sociální sítě, pro firmy zdarma? V první chvíli se nad tím člověk pousměje a odpoví si, že samozřejmě ano, firemní profil na Facebooku nic nestojí a může jej zde mít každý - od malého podnikatele až po nadnárodní giganty.

Mít firemní profil na Instagramu je dnes stejně běžné, jako mít webovou stránku nebo e-mailovou adresu. Ovšem často se stává, že zde nakonec firmy nemají co vkládat. Buď neví, co publikovat, anebo na to jednoduše nemají čas. A tak přichází na scénu koketování s myšlenkou, zda tento profil raději úplně nezrušit.