Blíží se evoluce sociálních sítí: Připravte se!

08.03.2018

Sledujete-li nejnovější dění, a to zejména z oblasti sociálních sítí, určitě vám neunikla zpráva, že se dramaticky snižuje návštěvnost nejznámější sociální sítě na světě, Facebooku. V USA odešlo z Facebooku loni 2,8 milionu lidí do 25 let věku, uvádí firma eMarketer ve svém reportu. Přesto, že se nás tyto zprávy ještě příliš netýkají, neboť zatím přichází jen ze zahraničí, je to trend, jakým bude chování lidí na sociálních sítích směřovat. Připravte se proto na to!

Facebook není nesmrtelný

Facebook je fenoménem své doby. Otevřel nám spoustu dveří, přinesl mnoho neuvěřitelných možností a navždy bude vepsán do historie velkými písmeny. Je až s podivem, jak se mohl z tak jednoduchého nápadu vyklubat celosvětový kult.

Mnohým firmám přinesl obšírná pole neoraných možností v marketingu a propagaci výrobků a služeb. Já sama jsem na Facebooku vyrůstala a je to má srdcová záležitost. I když pomalu přicházím na chuť i jiným sociálním sítím, Facebook je pro mě zkrátka top.

Blíží se evoluce

Ovšem nyní pomalu a plíživě přichází evoluce. Ať chceme či ne, generace mladých lidí chce něco nového. Touží po něčem lepším, zajímavějším, zábavnějším. Facebook už jim přijde jako síť pro "důchodce". A tak začínají pomalu ale jistě tuto síť opouštět. Zatím tento trend můžeme vidět jen v zahraničí. Zatím. Většinou se ale dřív či později projeví světové trendy i u nás.

Odpočítávání započalo

A tak se ručičky na pomyslném budíku roztikaly. Facebooku ubíhají poslední měsíce, možná roky největší slávy v Česku. Nebude to ale trvat věčně a jednou přijde doba, kdy Facebook skutečně ztratí vše ze svého lesku a síly a nahradí jej nějaká nová sociální síť. Jaká? To si každý může domyslet. Aktuálně se hodně hovoří o Instagramu, který se pomalu škrábe na výslunní k Facebooku. Ale kdo ví, jak to bude za několik let.

Musíme se připravit!

Proto nám všem, kdo využíváme Facebook k marketingovým účelům, nezbývá nic jiného, než se naučit, seznámit a sžít s jinou sociální sítí. Pro začátek bude vhodným odrazovým můstkem Instagram. Na něm se neučíte pracovat s fotografií, různými filtry a správnou podobou příspěvků. Ale ještě se neradujte! Pokud toto všechno zvládnete, budou na vás číhat další výzvy, jako je kupříkladu Snapchat. Zde se nachází spousta mladých lidí, kteří budou jednou hlavní hnací silou vašeho businessu. Takže i ten vás časem nemine. A pak to může být nějaká další sociální síť, další a další... Kolečka pokroku a evoluce se nikdy nezastaví.

Mé doporučení:

Proto bych teď ráda vzkázala všem firmám, které chtějí na trhu vydržet ještě několik dalších desítek let, a mají aktuálně ve svém portfóliu jen Facebook, ať okamžitě začnou využívat i další sociální sítě.

Máte totiž výhodu: Čas

Čas je zatím na naší straně. Bude totiž ještě nějakou dobu trvat, než tento trend dorazí i k nám, můžete toho proto využít k zaučení na nové sociální platformě. Jakmile k tomu dojde i u nás, budete už dostatečně zaškolení a zaučení, takže vás přechod z jedné sítě na druhou nijak nevyvede z míry a budete mít výhodu před ostatními.

Nebuďte ovšem k těmto zprávám slepí! Ať se vám líbí či nikoliv, trendy nezastavíte. Mladé lidi už zkrátka Facebook nezajímá. Proto využijte této informace včas ve svůj prospěch!

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si, co je nového

Hashtag. Setkali jste se nyní s tímto pojmem poprvé v životě? Zaujalo vás to? Co to vlastně ten hashtag je? Jak se správně používá? A k čemu vám vůbec bude dobrý? To všechno se dozvíte právě zde.

V dnešní době by snad každý chtěl prorazit na sociálních sítích. Firmy, jednotlivci, influenceři, bloggeři, nebo třeba podnikatelé. Zdá se to totiž jako velice snadné. Zveřejníte pár příspěvků a je to! Možná se i vám zdá, že je to brnkačka, ale bohužel tomu tak vůbec není. Pokud chcete prorazit na sociálních sítích, čeká vás spousta práce. A...

Máte Instagram a rádi byste, aby byl jeho dosah co největší? Chtěli byste si zde vybudovat pořádnou fanouškovskou základnu, ale nevíte jak? Hledáte způsoby, jak zvýšit sledovanost na svém Instagramu? Pak jste tady naprosto správně! Není to zase až tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát. V tomto článku vám k tomu dám jednoduchý návod....